Спеціальні потреби

Речник Держдепу - про накладання санкцій щодо Ірану за постачання БПЛА Росії


Речник Державного департаменту США Нед Прайс під час прес-конференції у Вашингтоні
Речник Державного департаменту США Нед Прайс під час прес-конференції у Вашингтоні

Під час прес-брифінгу в Державному департаменті у четвер, 20 жовтня, прес-секретар Нед Прайс розповів про деякі дії, до яких вдаватимуться США задля принипення поставок іранських БПЛА до Росії та їх використання на українських територіях.

За словами речника, США разом із ЄС та Великою Британією накладатимуть нові санкції на іранських фізичних та юридичних осіб, що підтримують російську війну. Прайс заявив, що минулого жовтня США вже запровадили санкції проти членів мережі компаній і окремих осіб, які надають суттєву підтримку іранській програмі БПЛА.

Як йшлося в "Голосі Америки", напередодні Прайс, після засідання Ради безпеки ООН, заявив, що Сполучені Штати, не вагаючись використують "санкції та інші відповідні інструменти проти всіх, задіяних в цій передачі".

Прайс висловив своє занепокоєння щодо загрози, яку несуть іранські БПЛА поза межами території України. За словами речника, "ці дрони становлять ризик та смертельну загрозу для України, але розповсюдження Іраном технології БПЛА є загрозою, що виходить далеко за межі України".

(...) ми вживемо всіх можливих заходів, щоб перешкодити можливості Ірану використовувати та експортувати цю смертоносну технологію.

"Наша точка зору полягає в тому, що ми вживемо всіх можливих заходів, щоб перешкодити можливості Ірану використовувати та експортувати цю смертоносну технологію. (...) Ми збираємося використовувати всі повноваження та інструменти, які у нас є, тому що ми знаємо про шкоду та смерть, втрати, які вона може завдати не лише в Україні, а й у регіоні", - сказав Прайс.

Від початку російського повномасшабного вторгнення, США продовжують надавати фінансування та озброєння Україні, у тому числі для протиповітряної оборони. "Ми надали 1400 ракет «Стінгер» системи «земля-повітря», які наші українські партнери ефективно використали", - прокоментував Прайс. "Ми дозволили країнам надати Україні свої власні складні системи протиповітряної оборони. Одним із прикладів, на який ми вказали, є надання Словаччиною F 300."

Прайс також прокоментував застереження щодо володіння ядерної зброї Іраном. "Справа в тому, що ми підтримуємо зобов’язання президента, що Іран ніколи не матиме ядерної зброї. Ми, як і раніше, сповнені рішучості дотримуватися цього зобов’язання щодо того, щоб Іран ніколи не отримав ядерну зброю".

Тегеран заперечує постачання безпілотників до Москви, а Росія спростовує твердження про те, що її військові використовували іранські безпілотники для атак на українські міста, що представники уряду США назвали "брехнею".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG