Спеціальні потреби

Депортація до Росії та русифікація українських дітей є доказами геноциду – ПАРЄ


Українські діти у Херсоні після звільнення міста від російської окупації. 23 листопада 2022 р. АP Photo/Bernat Armangue
Українські діти у Херсоні після звільнення міста від російської окупації. 23 листопада 2022 р. АP Photo/Bernat Armangue

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала геноцидом депортацію українських дітей до Росії та їхню подальшу русифікацію.

Відповідну резолюцію ПАРЄ ухвалила 27 квітня.

Цього ж дня у ПАРЄ виступила дружина президента України Олена Зеленська, яка заявила: “Росія свідомо позбавляє наших дітей сімей, імен, мови, коріння”.

За словами Зеленської, із понад 19 300 дітей вдалося повернути лише 361. “Дуже боляче за кожне життя. І наш спільний обов‘язок – повернути всіх додому”, - каже дружина президента.

“Мала змогу розповісти на засіданні ПАРЄ історії українських дітей, яких уже вдалося повернути. Про Сашка, якому росіяни брехали, що від нього відмовились рідні. Про Кіру, батьків якої вбили на її очах. Нашим дітям потрібна не жалість, а справедливість. Ми будемо боротись за кожного”, - написала Зеленська у твіттері.

У документі ПАРЄ йдеться, що насильницька передача дітей з однієї групи в іншу з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову або релігійну групу вважається злочином геноциду відповідно до Конвенції про геноцид 1948 року.

Як повідомляв Голос Америки, генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що злочин агресії Росії повинен бути покараний на міжнародному рівні.

А питання тиску на президента Росії Володимира Путіна задля повернення незаконно депортованих дітей, створення міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, а також конфіскації російського майна, на думку українського прокурора, залежать перш за все від політичної мужності країн.

«Кожне спілкування з Путіним від будь-кого має починатись «Путін, поверни українських дітей», - сказав генпрокурор України в інтерв’ю Голосу Америки.

Ознакою геноциду назвали депортацію українських дітей і члени Конгресу США.

Конгресмени Дон Бейкон (республіканець), Джиммі Панетта (демократ) та сенаторка Емі Клобучар (демократка) разом із генпрокурором України Андрієм Костіним нагадали про важливість двопартійної резолюції Конгресу, яка засуджує викрадення українських дітей Росією. Цей документ не лише засуджує дії РФ, а й закликає країну негайно повернути незаконно вивезених українських дітей.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG