Спеціальні потреби

У США відзначають День президентів. Історія свята


Гора Рашмор у США з барельєфами чотирьох американських президентів
Гора Рашмор у США з барельєфами чотирьох американських президентів

У третій понеділок лютого у США святкують День президентів. Офіційна назва свята – День народження Джорджа Вашингтона. Це федеральне свято було встановлене в 1879 році на честь першого президента США Джорджа Вашингтона, який народився 22 лютого 1800 року.

Пізніше це свято також стали пов’язувати з днем народження Авраама Лінкольна – 16-го президента США. Лінкольн народився 12 лютого, але його день народження ніколи не був офіційним федеральним святом, хоча він і відзначається в кількох штатах.

Пам'ятник колишньому президенту США Аврааму Лінкольну в Вашингтоні
Пам'ятник колишньому президенту США Аврааму Лінкольну в Вашингтоні

У 1968 році Конгрес прийняв закон, який переніс низку свят з конкретних дат на понеділки, щоб працюючі американці отримали подовжені вихідні.

Цікаво, що через призначення свята на честь Джорджа Вашингтона на третій понеділок лютого, він ніколи не збігається з його реальним днем народження. Хоча, ще двоє колишніх президентів США народились в лютому: Вільям Генрі Геррісон та Рональд Рейган, їх дні народження також не співпадають з датою Дня президентів, повідомляє Канал Історії США.

Мабуть, найбільш відомим монументом, що вшановує американських президентів є барельєф на горі Рашмор.

"Зображення чотирьох президентів висічені прямо в скелі на честь тієї визначної ролі, яку вони відіграли в історії: (зліва направо) Джордж Вашингтон — за заснування держави, Томас Джефферсон — за сприяння зростанню молодої республіки, Теодор Рузвельт — за розвиток країни та Авраам Лінкольн — за збереження єдності США", - пояснює посольство США в Україні.

Багато американців у цей день вшановують усіх президентів –з історії та сучасності. А для інших цей день є нагодою згадати саме про Джорджа Вашингтона та Авраама Лінкольна.

Дивіться також: Українка Ірина Цілик ексклюзивно про визнання у США. Відео

Українка Ірина Цілик ексклюзивно про визнання у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG