Четвертого липня американці відзначають найбільше державне свято - День Незалежності.
4 липня 1776 року тринадцять штатів східного узбережжя Америки проголосили незалежність від Британської імперії і перестали бути її колоніями. Декларацію Незалежності було одноголосно підтримано тринадцятьма штатами на конгресі в Філадельфії. Серед підписантів був майбутній президент США Томас Джефферсон.
Навіть після проголошення незалежності, протистояння з Британською імперією не припинялось аж до підписання Паризької угоди 1783 року, яка поклала край війні на користь незалежній Америці.
Перші святкування розпочались практично одразу після проголошення Декларації і відзначались публічними читаннями Декларації та військовими парадами.
Найбільш витонченими і першими організованими були святкування в Філадельфії в 1777 році. Багато з елементів святкування в Філадельфії згодом стали традицією. Так, наприклад, серед традицій започаткованих на святкуваннях в Філадельфії 1777 року є вшановування кольорів прапора, проведення параду, а також феєрверки. Там же заклалась і традиція проголошувати тости – по одному тосту за кожний штат.
Зараз невід’ємною частиною святкування є проголошення промов, святкові заходи, паради і, звичайно, шоу феєрверків, які проводяться практично у всіх містах Сполучених Штатів.
Цього року відзначення Дня Незалежності США у Вашингтоні відбудеться за участі військової авіації та техніки.
Вшановуючи свої свободи, Сполучені Штати згадують і про боротьбу за права у світі. Цього року Посольство США в Україні у День Незалежності США висловило підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, та її демократії.
"4 липня 1776 року стало кульмінацією боротьби за право американців на самостійне врядування та демократичне правління. Сьогодні США підтримують людей у всьому світі, які борються за ці самі права та свободи", - йдеться в публікації Посольства з нагоди святкування.
Дивіться також: Сполучені Штати завершують останні приготування до Дня Незалежності