Спеціальні потреби

Генерал Демпсі закликав збільшити підтримку миротворців ООН


Мартін Демпсі
Мартін Демпсі

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Мартін Демпсі закликав представників понад 100 країн світу посилити підтримку миротворчих операцій ООН, але не вказав, яким чином сам Вашингтон має намір збільшувати свій внесок.

Демпсі став першим керівником Об’єднаного комітету, який звернувся до учасників форуму в ООН. Його виступ у Нью-Йорку свідчить про посилення уваги адміністрації Обами до миротворчої діяльності та її внесок у просування американських інтересів.

Очікується, що президент Барак Обама повідомить про нові зобов’язаннях США, коли очолить саміт з миротворчості на загальних дебатах у рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Генерал Демпсі заявив, що миротворчу діяльність можна реформувати, якщо держави збільшать число військовослужбовців і поліцейських, які надаються для цієї роботи. Реформам також сприятимуть підвищення якості підготовки миротворців та їх оснащення, а також створення сил швидкого реагування.

Створення таких сил обговорюється в ООН з початку 1990-х. Але сьогодні ця ідея носить вже скромніший характер, і є сильніша політична воля для їх появи, заявив представник уряду США. Мова йде про спеціально підготовлені війська, які повинні бути готові до розгортання в «гарячих точках» протягом 60 днів.

В умовах, коли в результаті конфліктів у світі число вимушених переселенців досягла 60 мільйонів людей, є небезпека, що світ стає «несприйнятливим до людських страждань», сказав генерал Демпсі. Миротворча діяльність ООН – один з важливих інструментів протидії цьому.

На миротворців ООН покладена «відповідальність бути прикладом», сказав Демпсі. Їх потрібно готувати охороняти «гідність» людей, яких вони захищають, додав він.

XS
SM
MD
LG