Спеціальні потреби

Суд у Німеччині визнав Дем’янюка винним


Суд у Німеччині визнав Дем’янюка винним
Суд у Німеччині визнав Дем’янюка винним

Івана Дем’янюка визнано винним у співучасті в убивстві близько 28 тисяч людей у нацистському таборі смерті під час Другої світової війни. Прокуратура обвинувачувала Дем’янюка у тому, що він був охоронцем у концтаборі Собібор в окупованій нацистами Польщі.

У четвер суд у Мюнхені засудив народженого в Україні Дем’янюка до 5-ти років ув’язнення. Адвокати Дем’янюка заявили, що оскаржуватимуть вирок.

91-річний Дем’янюк заперечує будь-яку роль у Голокості. На судовому процесі він заявив, що його взяли на службу до Радянської армії у 1941 році. Згодом, німці захопили його у полон.

Після війни, Дем’янюк емігрував до США, став американським громадянином і працював механіком на автозаводі у місті Клівленд. У 2009 році його депортували до Німеччини, де притягнули до судової відповідальності за вбивства у Собіборі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG