Спеціальні потреби

У Вашингтоні відбулися два мітинги під посиленою охороною


У суботу біля підніжжі меморіалу Лінкольна у Вашингтоні відбулось два велелюдні мітинги. На одному зібралися учасники, так званого, руху Бостонського чаювання, або противники посилення урядового контролю над різними сферами життя американців. На іншому – прихильники політики президента Обами. Акції пройшли в 47 річницю виголошення лідером руху за громадянські права Мартином Лютером Кінґом промови, що проклала шлях до гармонічніших міжрасових відносин у США.

Більшим за участю було зібрання учасників консервативного руху чаювання під гаслом «Відновлення честі», які виступають проти політики Обами. Одним з промовців на мітингу була колишня кандидат у віце-президенти США від республіканців Сара Пейлін, яка не погоджується з поспішним виведенням американських військ з Іраку.

«Хоч гаслом цього мітингу є відновлення честі, але для цих чоловіків і жінок честь ніколи не була втрачена. Якщо шукати цінності, на яких базується наша країна, то їх носіями є люди, вбрані у військову форму», - сказала

Сара Пейлін.

Переважна більшість учасників мітингу були білими. Багато з них були вбрані у футболки різноманітних організацій, об’єднаних в рух чаювання, члени якого виступають проти поширення уряду у невійськових галузях. Телеведучий-консерватор Ґленн Бек організував мітинг і закликав до дії, виходячи з віри в Бога, індивідуальної ініціативи і національної гордості.

«Чи ми оберемо озиратись на минуле – чи зробимо, як кожне велике покоління американців робило у важкі часи – дивитимемось уперед. Мрійте про те, якими ми станемо, не турбуючись, якими ми є зараз. Дивіться вперед, дивіться на захід, дивіться на рай, дивіться на Бога, і робіть свій вибір», - закликав Ґленн Бек.

Обидва промовці відзначили, що пишаються тим, що виступають на тому ж місці, де 1963 року Мартин Лютер Кінґ виголосив свою знамениту промову.

А неподалік проходив інший мітинг, також пов’язаний з річницею промови «У мене є мрія», влаштований організаціями боротьби за рівні громадянські права. Членів Народної організації за прогрес очолив Клифтон Аррінґтон, який сказав:

Я був тут у 1963 році, коли виступав Кінґ, і я подумав, наскільки важливо для нас з’явитись тут сьогодні на підтримку мрії Кінґа і усього, що слід робити, щоби продовжувати його мрію».

За його словами, боротьба за свободу, соціальну справедливість і расову рівність все ще потребує багато роботи. Він не коментував мітинг чаювальників, але інший учасник не приховував гніву:

«Якщо вовк надягає овечу шкіру, він від цього не перестає бути вовком. І якщо сьогоднішній расизм вуалюється – це все одно расизм».

Більшість учасників другої демонстрації мали переконання, що перший мітинг за участю членів руху чаювання, влаштовано проти першого чорношкірого президента Америки Барака Обами. Вони вивісили великий портрет Обами біля місця, де було влаштовано концерт на його честь. Довкола місця проведення обох демонстрацій було розгорнено посилені загони поліції.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG