Спеціальні потреби

Страта вбивці поліцейського в США викликала обурення в цілому світі


"Звільніть Троя Дейвіса!" Демонстрація поблизу Білого Дому напередодні страти Троя Дейвіса.

Світова громадськість засудила страту американського громадянина у штаті Джорджія, якого в 1989-му році засудили до смертної кари за вбивство поліцейського. Представники захисту Троя Дейвіса та значна кількість впливових міжнародних фігур, заявляли, що він невинний та вимагали відміни смертного вироку.

Дейвіс помер від смертельної ін’єкції пізно у середу в штаті Джорджія після того, як Верховний Суд США відхилив останню апеляцію.

Європейський Союз висловив «глибокий жаль» з приводу страти, в той же час як Міжнародна Амністія назвала це «катастрофічною помилкою» з боку американського правосуддя. Тисячі людей в усьому світі протягом останніх днів мітингували на підтримку Дейвіса.

За словами свідків, в своєму передсмертному зверненні Дейвіс сказав родині вбитого офіцера Марка Макфейла, що він не забирав життя їх сина, батька та брата.

Натомість вдова Макфейла заявила, що Дейвіс мав «більш ніж достатньо часу, щоб довести свою невинуватість».

Справа Дейвіса привернула до себе увагу через практичну відсутність фізичних доказів причетності Дейвіса до злочину. Сім із дев’ятьох свідків, які раніше свідчили проти Троя Дейвіса або змінили свої заяви, або відмовилися від них.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG