Спеціальні потреби

Держдеп США: Санкції проти Росії "будуть посилюватись"


Девід Пейман, заступник помічника державного секретаря США

Заступник помічника державного секретаря Девід Пейман заявив, що, на його думку, санкції вже створили незгоду між олігархами та Кремлем

Заступник помічника держсекретаря США з фінансової та санкційної протидії Девід Пейман відповів на запитання, пов'язані з американськими санкціями проти Росії, кореспонденту «Голосу Америки» Майклу Ліпіну.

Майкл Ліпін: Представник міністерства фінансів Сігал Манделкер цього тижня заявила Конгресу, що адміністрація Трампа за останні два роки запровадила санкції проти 270 осіб і організацій, пов'язаних з Росією. Деякі з цих санкцій мають на меті викликати конкретні зміни у поведінці Росії, наприклад, дотримання режиму припинення вогню в Україні. Інші санкції покликані покарати Росію за певну політику, наприклад, за передбачуване втручання у вибори в США. Наскільки успішними виявилися ці два вектори санкцій? Чи вдалося Держдепартаменту домогтися більшого успіху в зміні поведінки Росії або ж лише збільшити збитки Кремля?

Девід Пейман: Я вважаю, що вони йдуть рука об руку. Висока ціна, яку ми змусили заплатити Росію і російських олігархів, наближених до Кремля, внесла суперечки до їхніх внутрішніх відносин і відносин із владою, з самим Кремлем. Ми запроваджуємо санкції не лише з метою підвищити втрати, яких зазнає Росії, але і для того, щоб домогтися зміни поведінки.

З цього питання ще в 2014-му році у нас встановилась міцна трансатлантична єдність з європейськими партнерами. Очевидно, зараз вже не 2014-й. Зловмисна діяльність Росії активізувалася. Ви згадали втручання у вибори як один такий приклад. У міру частішання зловмисних актів з боку Росії будуть посилюватись і санкції США.

Ми будемо тісно співпрацювати з нашими європейськими партнерами для забезпечення експоненціального ефекту шкоди від санкцій, а також, щоб на Росію було достатнього тиску і вона відчувала всю силу наслідків своєї зловмисної поведінки.

М. Л.: Чи відзначаєте ви якісь зміни у цій поведінці?

Д. П.: У Росії і США існує ряд сфер взаємного інтересу і співпраці, включно з Сирією.

Росія зацікавлена у тому, щоб там не було іранських військ. Це питання вже обговорювалося, і Росія дала зрозуміти, що у неї немає жодного бажання допустити появи іранських військових у Сирії. Таким чином, там, де у країн є ділянки співробітництва, ми продовжуємо вести діалог, прагнемо узгоджувати наші інтереси з Росією і працювати разом з нею.

Але, очевидно, що з таких питань, як Крим, Україна, втручання в наші вибори ми повинні спочатку побачити позитивні зміни з боку Кремля, перш ніж розглядати будь-які можливості зміни в нашій політиці санкцій.

Дивіться також: Що думають про президентські вибори українці у Лондоні

Що думають про президентські вибори українці у Лондоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG