Спеціальні потреби

У Києві незадоволені наданням політичного притулку Данилишину


Колишній міністьр економіки України Богдан Данилишин
Колишній міністьр економіки України Богдан Данилишин

Українська влада висловлює незадоволення наданням Чехією політичного притулку колишньому міністру економіки Богдану Данилишину. В Міністерстві закордонних справ України висловили здивування рішенням Чехії звільнити з під варти екс-урядовця, якого звинувачують у корупції. Мовляв, Данилишин не був політичною фігурою, то й немає підстав говорити про політичні мотиви його кримінальної справи. Кажуть, що колишній міністр не висловлював жодної публічної критики на адресу нової влади, тому й не вбачають його належності до опозиції. В Генпрокуратурі пообіцяли продовжити розслідування справи і домагатися екстрадиції Данилишина.

В правлячій Партії регіонів назвали непослідовними дії чеського уряду, який напередодні визнав, що кримінальне переслідування українського опозиційного діяча може бути політично вмотивованим. Прес-служба «регіоналів» розповсюдила заяву, де також висловила нерозуміння рішення чеської влади у справі Данилишина:

«Деякі чиновники, які ніколи не займалися політичною діяльністю і нині переховуються, намагаються представитися політичними біженцями, що викликає нерозуміння. В зв'язку із цим поширюються чутки, що в країні начебто почалося політичне переслідування опозиції. Партія регіонів твердо переконана, що всі спроби колишніх або діючих посадовців завадити системній боротьбі із корупцією будуть невдалими. Ми змусимо чиновників бережливо ставитися до грошей платників податків. Кожен представник влади, який краде, буде відповідати за всією суворістю закону», – йдеться у заяві.

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник заявив, що підстави, якими оперувала чеська сторона, є досить незрозумілими і ґрунтуються на домислах:

«У випадку з Данилишиним чеська сторона, по суті, стала на сторону урядовця, який свідомо чи несвідомо причетний до оборудок з бюджетними коштами і міг би пролити світло на багато фактів, які стали причиною того, що Україна «заробила» імідж однієї з найкорумпованіших країн Європи», – цитує Олійника партійний сайт.

Втім пізніше президент України Віктор Янукович, очевидно реагуючи на численні сигнали Заходу про політичну вмотивованість деяких кримінальних справ проти опозиційних політиків, був змушений звернутися до українських правоохоронців і суддів не допускати зловживання правом на арешти. Під час зустрічі з уповноваженим Верховної ради з прав людини Ніною Карпачовою глава держави закликав силовиків не зловживати арештами, а застосовувати його лише як виняткову міру запобіжного заходу.

Натомість українська опозиція розцінила надання Богдану Данилишину політичного притулку в Чехії як визнання Європою переслідування владою України політичних опонентів. Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко схвально відгукнулася про дії Праги:

«Дякую всім громадським та державним діячам Європейського Союзу та Чехії, які допомогли захистити свободу та право на життя Богдана Данилишина та з розумінням поставилися до ситуації в Україні і ухвалили справедливе рішення», – заявила Тимошенко.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG