Спеціальні потреби

Правозахисник: Дадаєв зізнався у вбивстві Нємцова під тортурами


Заур Дадаєв

Член Ради з прав людини при президентові Росії Андрій Бабушкін заявив, що є підстави вважати, що головний підозрюваний у вбивстві російського опозиційного лідера Бориса Нємцова дав свідчення під тортурами.

Бабушкін заявив журналістам у середу, що бачив численні тілесні ушкодження у Заура Дадаєва під час візиту напередодні в слідчий ізолятор, де перебуває підозрюваний.

Тим часом газета «Московський комсомолець» повідомила, що Дадаєв відмовився від свого зізнання у вбивстві Нємцова.

Підозрюваний повідомив газеті, що заявив владі, що не вбивав Нємцова і хотів заявити про свою невинність, коли постав перед суддею. Але, за його словами, коли він опинився в суді, йому не дали слова.

Газета також наводить слова Дадаєва, що він дав неправдиві свідчення, щоб поліція звільнила його друга, який перебував з ним в момент затримання.

У неділю російський суддя повідомила, що Дадаєв дав свідчення, додавши, що влада продовжить розслідування у справі чотирьох інших підозрюваних.

Всі п'ятеро були доставлені в московський суд і були взяті під арешт у зв'язку з убивством Нємцова – запеклого супротивника російського президента Володимира Путіна.

Нємцов був застрелений чотирма пострілами 27 лютого, коли йшов по мосту недалеко від Кремля зі своєю супутницею.

Суддя Наталія Мушнікова повідомила, що Дадаєв підписав зізнання, але не вдавалася в деталі про його роль.

За словами судді, другий обвинувачений у вбивстві Нємцова, Анзор Губашев, заперечує свою причетність до злочину.

Крім Дадаєва і Губашева влада підозрює в причетності до вбивства ще трьох осіб: молодшого брата Губашева Шагіда, Рамзата Бахаєва і Тамерлана Ескерханова.

Влада стверджує, що шостий підозрюваний підірвав себе гранатою, яку мав при спробі, коли поліція затримала його в столиці Чечні, Грозному.

XS
SM
MD
LG