Спеціальні потреби

Лула да Сільва втретє став президентом Бразилії


Інавгурація президента Бразилії Лули да Сільви 1 січня 2023 року 
Інавгурація президента Бразилії Лули да Сільви 1 січня 2023 року 

Президент Бразилії Лула да Сільва втретє заступив на посаду глави держави після його чергового переобрання. Інавгурація пройшла 1 січня в столиці країні Бразіліа.

Церемонія відбулася за умов посилених заходів безпеки, позаяк поліція побоювалася актів насильства з боку прихильників попереднього президента Жаїра Болсонару.

У жовтні 2022 року 77-річний да Сільва переміг у другому турі на виборах глави держави свого опонента Болсонару, набравши 50,9 відсотків голосів. До моменту обробки двох третин протоколів Болсонару лідирував, проте його противник швидко скоротив відставання за рахунок голосів, поданих за нього в бідних регіонах та малих містах, які традиційно голосують за лівих кандидатів.

Болсонару не визнав своєї поразки. У п’ятницю політик поїхав із Бразилії до Флориди, США. Його прибічники протягом останніх двох місяців протестують в країні, заявляючи, що результати виборів були підтасовані.

Луїс Інасіо Лула да Сільва був президентом Бразилії протягом двох термінів, із 2003 по 2010 рік. У 2016 році його заарештували у рамках розслідування справи про корупцію.

У травні в інтерв’ю журналу Time, коментуючи війну Росії проти України, да Сільва заявив, що відповідальність за російську агресію несе також Київ через своє прагнення приєднатися до НАТО та Євросоюзу.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG