Спеціальні потреби

Готівкові виплати, мораторій на оплату іпотеки та оренди - політики США пропонують відповідь на безробіття у країні


Число заявок по безробіттю перевищило 10 мільйонів за останні три тижні

Минулого тижня число звернень за допомогою з безробіття у США досягло рекордного показника - 6,5 мільйона осіб. Про це у четвер повідомило Міністерство праці країни. З урахуванням цих даних за останні три тижні число заявок вже перевищило 10 мільйонів, і очікується, що в майбутні тижні звертатися по допомогу будуть все більше звільнених співробітників.

Число заявок за останні два тижні перевищило показники за першу половину кризового 2008 року. Багато хто втратив роботу через обмежувальні заходи, ухвалені для запобігання поширенню коронавірусу. Обмежувальні заходи можуть тривати ще багато тижнів. Білий дім продовжив рекомендації щодо обмежувальних заходів до кінця квітня. У багатьох штатах обмежувальні заходи діятимуть до першого червня.

Згідно з прогнозами деяких американських економістів, на тлі економічного спаду у другому кварталі до липня без роботи залишаться від 25 до 40 мільйонів американців. Загальна чисельність робочої сили становить 165 мільйонів чоловік.

Ми маємо переконатись що до мільйонів американців, які втратили роботу через коронавірус, дійде допомога
Ліндсі Грем, сенатор-республіканець

На дані щодо безробіття у США реагують провідні американські політики.

"Міністерство праці має зробити все можливе і неможливе, щоб до кишень людей, родин, які не з власної вини втратили роботу, потрапила допомога з безробіття, за яку минулого тижня проголосував Конгрес. Затримка неприйнятна для американців", - твітує лідер демократів у Сенаті Чак Шумер.

Екс-віце-президент США Джо Байден, який ймовірно стане кандидатом від Демократичної партії на виборах президента восени цього року, поклав відповідальність за кризу на президента США Дональда Трампа.

"Я співчуваю мільйонам американців, які цього тижня подали заявки на допомогу з безробіття, та мільйонам тих, хто не знає, що принесе наступний тиждень. Дональд Трамп не несе відповідальність за коронавірус, але він відповідальний за нездатність підготувати державу: за місяці ігонрування попереджень експертів та применшення загрози нам усім, та за хаотично та неприйнятно повільну відповідь", - заявив Байден.

І республіканці і демократи активно пропонують заходи для сприяння людям, які втратили роботу.

"Ми маємо переконатись що до мільйонів американців, які втратили роботу через коронавірус, дійде допомога. Необхідний "Манхеттенський проект" (програма розробки США ядерної зброї під час Другої Світової війни - прим. ГА) для модернізації системи допомоги з безробіття на рівні штатів, щоб робітники почати отримувати призначені їм виплати. Необхідно відновити 100% їх заробітної платні і так щоб не підірвати при цьому здатність компаній наймати людей, та зусилля малого бізнесу утримати працівників. Об'єднатись мають усі", - твітує сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який близький до президента США.

"Цю кризу не вирішити косметичними заходами. Нам необхідні:

- Загальна, щомісячна готівкова допомога;

- Мораторій на оренду плату та іпотеку;

- Скасування студентського боргу;

- Безкоштовне тестування та лікування для всіх", - твітує конгресвумен-демократ Ільхан Омар.

"Федеральний уряд має повноваження гарантувати доступ до лікування, житла та базового доходу. Але консервативні посадовці противляться тому, щоб зробити мінімум необхідний для порятунку життів. Це зрада", - твітує інша популярна конгресуман-демократ Александрія Оказіо-Кортез.

Між тим окремі оглядачі у США, як видається, вважають коронавірус меншою загрозою США, ніж економічні проблеми, які несуть заходи покликані перешкодити поширенню хвороби.

"Фаучі (головний інфекціоніст США) має піти. Він від початку не встигає за ситуацією, і схоже і гадки немає, які наслідки потягнула ініційована урядом Велика Депресія", - твітує Шон Дейвіс з видання The Federalist.

Раніше сам президент США заявляв, що країна не була побудована для того, щоб не працювати і висловлював сподівання на якнайскоріше відновлення роботи економіки. За повідомленнями ЗМІ, радникам вдалося переконати президента США у необхідності продовження обмежувальних заходів.

У деяких штатах наплив заявок викликав перевантаження в установах, які займаються їх оформленням. Бажаючим подати заявку як особисто, так і в електронному вигляді доводиться годинами чекати своєї черги. У ряді штатів, включно з Нью-Йорком і Орегоном, сайти, які обробляють заявки, вийшли з ладу.

Попередній тижневий рекорд по числу заявок на допомогу безробітним, 695 000, був зафіксований в 1982 році

Перше місце за кількістю заявок зайняв штат Каліфорнія, де минулого тижня за допомогою звернулися 879 000 осіб. На другому місці штат Пенсильванія, де зареєстровано 406 000 звернень, на третьому - сусідній штат Нью-Йорк з 366 000 заявок.

У п'ятницю уряд США опублікує оновлені дані по рівню безробіття в країні. Очікується, що дані вкажуть на збільшення у порівнянні з показником 3,5 відсотка, який тримався відносно стабільно протягом останніх шести місяців. Проте напевно статистика буде неточною, оскільки урядові дані охоплюють період лише до початку березня, тобто до того, як почалися масові звільнення і закриття підприємств.

Дивіться також: Не треба платити оренду за квітень: орендодавець у Каліфорнії вирішив допомогти орендарям під час пандемії

XS
SM
MD
LG