Спеціальні потреби

Більшість тих, хто хворів на COVID-19, мають імунітет принаймні на 5 місяців, каже британське дослідження


Пасажири в лондонському метро 5 січня 2021 р.
Пасажири в лондонському метро 5 січня 2021 р.

Дослідження у Великій Британії виявило, що понад 80%, які хворіли на COVID-19, захищені від тієї хвороби принаймні на 5 місяців, але деякі при цьому можуть бути носіями коронавірусу.

Науковці вказують, що тривалість дії імунітету, набутого в результаті захворювання, може бути й більшою, але наголошують, що зараз є підстави говорити про можливість повторного зараження тих, хто перехворів на початку пандемії.

Тепер ми знаємо, що більшість тих, у кого вірус був, і в кого з’явилися антитіла, захищені від повторного інфікування, але не усі, і ми ще не знаємо скільки зберігається захист.

Автори наголошують, що цей етап дослідження відбувся ще до того, як Британія почала щеплення від коронавірусу, і що вивчення ефективності вакцинації проводитимуть окремо.

На цьому етапі дослідники, починаючи з червня до листопада минулого року, регулярно робили аналізи понад двадцяти тисячам людей, які працюють в системі охорони здоров’я, на виявлення коронавірусу, а також на присутність відповідних антитіл.

Дослідники кажуть, що деякі люди можуть хворіти на Covid-19 повторно, але більшість мають імунітет упродовж кількох місяців.

«Між 18 червня і 24 листопада науковці виявили 44 потенційні повторні випадки інфекції (2 ймовірних і 42 можливих випадки) з 6 614 учасників, у яких виявили антитіла», - сказано в офіційному повідомленні, поширеному британським урядом.

«Тому, - йдеться у повідомленні, - дуже важливо, щоб усі надалі виконували правила (карантину) і залишалися вдома, навіть якщо вони раніше хворіли на COVID-19, щоб запобігти поширенню вірусу на інших».

У двох «ймовірних» випадках йдеться про людей, які потерпали від симптомів COVID-19 під час першої хвилі пандемії, але їм тоді не робили аналізи.

Згодом у межах цього дослідження за учасниками спостерігатимуть упродовж року, щоб побачити, чи зберігається імунітет і надалі, а також вивчатимуть наслідки щеплень від коронавірусу.

Дивіться також: Як побороти депресію, навіяну карантином, поганими новинами та зимовим сезоном? Відео

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG