Спеціальні потреби

Конституційний суд України визнав правлячу коаліцію законною


Конституційний суд України визнав правлячу коаліцію законною
Конституційний суд України визнав правлячу коаліцію законною

Конституційний суд України визнав законним спосіб у який сформовано правлячу коаліцію «Стабільність і реформи» у Верховній Раді. Судді фактично визнали, що парламентську більшість можуть формувати не тільки фракції, а й окремі народні депутати. Про такий вердикт оголосив голова КС Андрій Стрижак, який зазначив, що рішення було ухвалене практично одностайно.

Представник президента в Конституційному cуді Юрій Мірошниченко привітав оголошений вердикт: «Виходячи з сьогоднішнього рішення Конституційного суду можна сказати, що діяльність коаліції, утвореної у Верховній Раді, є конституційною, законною і жодні політичні дискусії не зможуть перешкодити виконувати свої повноваження як членам коаліції, так і утвореного коаліцією уряду».

Рішення суду фактично легітимізує пропрезидентську більшість в парламенті, оскільки є остаточним і не підлягає оскарженню. Воно також робить малоймовірним сценарій оголошення нових парламентських виборів найближчим часом. Президент Віктор Янукович раніше обіцяв оголосити дострокові парламентські вибори в разі визнання незаконним спосіб у який була сформована коаліція фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина і КПУ. Глава держави закликав політиків визнати рішення суду. «Ще раз нагадую – я завжди говорив, що прийму будь-яке рішення Конституційного суду. І я приймаю рішення, яке є. Ми повинні навчитися жити за законом. Можна по-різному ставитися до Конституції. Можна говорити про потребу конституційних змін. Але незмінним має бути одне – принцип беззаперечного виконання Конституції і законів».

Попри заклик президента, опозиція не визнає рішення Конституційного суду і вказує, що воно суперечить його ж попереднім висновкам. Юлія Тимошенко назвала його «ганебним». «По суті, мова йде про те, що Конституційний суд України виконав політичне замовлення нової влади, розтоптав Основний Закон держави, спаплюжив основи демократії в країні. Даний факт тим більш ганебний, що раніше цей же Конституційний суд і в цьому ж складі ухвалив діаметрально протилежне рішення в даній справі», - заявила Тимошенко.

Лідер БЮТ повідомила, що її політична сила внесе на розгляд парламенту постанову про звільнення з посад членів Конституційного суду призначених Радою за порушення присяги. Втім, саме Тимошенко визнає, що парламент в нинішньому складі підтримає її пропозицію. Опозиція також вирішила апелювати до урядів інших країн, щоб ті висловили свою позицію щодо цього суперечливого питання.

XS
SM
MD
LG