Спеціальні потреби

111-ий склад Конгресу став одним з найпродуктивніших в історії США


Напередодні Різдва закінчив свою роботу 111 склад Конгресу США. Незважаючи на незадоволення, яке американці висловили під час виборів у листопаді, віддавши більшість у Палаті представників республіканцям, цей Конгрес увійде в історію як один з найпродуктивніших. Демократи, які протягом двох років контролювали обидві плати законодавчого органу країни разом з президентом-демократом зуміли провести значну кількість законів історичного значення.

Цей склад Конгресу США прийняв найбільше вагомих законів, ніж будь-який попередній з середини 60-их років минулого сторіччя. Експерти кажуть, що лише кілька складів Конгресу зробили більше, ніж 111-й Конгрес і одночасно були настільки не популярними у народі.

Серед головних, цей Конгрес прийняв пакет стимулювання економіки вартістю у понад 800 мільярдів доларів, провів масштабну реформу системи охорони здоров’я. Запровадив нові правила роботи фінансових установ та кредитних компаній. За останні кілька тижнів роботи, після провальних для демократів виборів у листопаді, конгресменам вдалося провести цілу низку законів поміж яких кілька історичного значення. Вони схвалили угоду з Росією про скорочення ядерних озброєнь та скасували закон, який забороняв геям та лесбіянкам відкрито служити в армії.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Гарі Рід зазначив: «Це був найпродуктивніший склад Конгресу в американській історії. За останні дні ми зробили більше, ніж було зроблено будь-коли у цей період. Чому? Тому, що ми почули народ».

Робота цього складу Конгресу була нелегкою. Республіканці блокували усі пропозиції демократів і не йшли на компроміс. Часто виникали ситуації, коли Конгрес не міг прийняти жодного рішення.

Це не сподобалося виборцям і у листопаді вони відправили до Палати представників значно більше республіканців, ніж демократів. Майбутня республіканська більшість у нижній палаті заявляє, що скасує ряд законів, які провели демократи. Щоправда, зробити це буде складно, адже наступні два роки в руках демократів залишається Сенат, а у Білому домі буде президент-демократ, який має право вето. До того ж останній місяць продуктивної роботи Конгресу показав, що обидві партії здатні знайти компроміс, а це – подобається виборцям.

Експерт Кукі Робертс зазначає: «Я думаю, реакція виборців матиме вплив на роботу наступного Конгресу. Якщо люди почнуть говорити, що їм подобається продемонстрована законодавцями протягом кількох останніх тижнів співпраця, то буде складно лише заважати роботі Конгресу».

За оцінкою експертів, від продуктивної роботи Конгресу протягом останніх кількох тижнів, найбільше виграв президент Барак Обама. Політологи вважають, що після поразки демократів на виборах у листопаді, Обама зумів показати свою здатність йти на компроміси, не поступаючись своїми принципами. Загалом, за майже два роки він зумів провести через Конгрес майже усі вагомі законопроекти, які обіцяв своїм виборцям.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG