Спеціальні потреби

Конгрес переглядає процедуру надання американської візи


Конгрес переглядає процедуру надання американської візи
Конгрес переглядає процедуру надання американської візи

Кожен, хто намагався відвідати США – незалежно від того студент це, бізнесмен чи турист – знає , що отримання американської візи може забрати від кількох тижнів до місяців та вимагатиме кількох візитів до посольства чи консульства США.

Американська влада стверджує, що усвідомлює необхідність покращити візовий сервіс для іноземців і вже здійснює конкретні кроки на шляху до цієї мети.

Сенатор-демократ Емі Клобучар з Мінесоти вважає, що в непрості часи вповільнення економічного зростання та бюджетної економії, США мають з більшою увагою ставитись до туристів та інших іноземців, які відвідують Америку.

«Йдеться про робочі місця. Кожен іноземець в середньому витрачає у США 4 тисячі доларів. Лише у 2009-му році, кошти іноземців витрачені у США дали роботу майже 900 тисячам американців, а це – 23 мільярди в зарплатах», – каже Емі Клобучар голова підкомітету Сенату з конкурентоспроможності, інновацій та збільшення експорту.

За її словами з 2000-го по 2009-ий роки частка США у світовому туризмі скоротилась майже на третину. Для Америки це означає втрату сотень мільярдів доларів прибутку та сотень тисяч робочих місць.

Минулого року президент Обама підписав закон про Підтримку подорожей, який заклав основи співробітництва влади та приватного сектору з метою привабити більше туристів до США.

Під час слухань минулого тижня, Клобучар заявила, що ініціатива президента матиме ефект лише за умови спрощення процедури надання візи.

«Те, що іноземцям доводиться місяцями отримувати візу до США не надто сприяє туристичній привабливості країни. 73% учасників останнього опитування заявили, що не стали би відвідувати США, якби знали, що процедура отримання візи забере у них два-три місяці. На жаль у кількох країнах процедура забирає саме стільки», – розповіла Клобучар.

У виступах перед підкомітетом представники уряду говорили про намагання пришвидшити подання візи та збільшити штат консульств. Вони також вказали на зростання кількості країн (нині таких більше 30-ти), громадяни яких не потребують віз для багатьох видів подорожі до США.

Заступник помічника секретаря Держдепу США з візових послуг, Девід Донаг’ю каже, що ці зусилля допомогли припинити зменшення іноземних відвідувачів США:

«У 2010-му, в США приїхали 60 мільйонів іноземців – це 17-відосткове зростання порівняно з 2006-им роком. Значно більше подань на візи в країнах, що розвиваються. З 2005-го року вдвічі більше віз стали видавати в Китаї. В Індії видають на 50% більше віз. У Росії – на 52%. На 24% – в Мексиці. Більше ніж на половину – на Близькому Сході та у Північній Африці. В Бразилії ми видаємо втричі більше віз».

Водночас Донаг’ю додає, що пришвидшення процедури надання віз необхідно збалансувати з необхідністю прискіпливо вивчити кожного гостя США, що виникла після терористичних нападів 2001-го року в Нью-Йорку та Вашингтоні. Наприклад, за його словами, лунають пропозиції використовувати відео-конференції для проведення візових співбесід дистанційно. За словами Донаг’ю. з точки зору безпеки ця пропозиція є недоречною:

«Мета особистої співбесіди – зрозуміти, чи особа використовуватиме свою візу за призначення. У випадку інтерв’ю за допомогою такої програми як Skype, навіть з найкращими технологіями, ми не зможемо бути певні, що приймаємо правильне рішення. Важливим є саме живе спілкування», – пояснив недоліки пропозиції Донаг’ю.

Для того, щоб зменшити затримки та ускладнення після прибуття іноземців до США, колишня адміністрація Буша впровадила програму «Зразкові пункти в’їзду». Відповідно до неї в найбільш жвавих міжнародних аеропортах країни була задіяна додаткова кількість співробітників прикордонної то митної служб. Зони огляду гостей країни було переобладнано для того, щоб зробити їх більш привітними, а для пасажирів, які подорожують із пересадками, в аеропортах було споруджено лінії експрес сполучення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG