Спеціальні потреби

Конгресмени відзначили 20-ту річницю незалежності засудженням наступу на демократію в Україні


Конгресмени відзначили 20-ту річницю незалежності засудженням наступу на демократію в Україні
Конгресмени відзначили 20-ту річницю незалежності засудженням наступу на демократію в Україні

Конгресмен від штату Мічиган демократ Сандер Левін представив на розгляд Палати представників проект резолюції Конгресу США на відзначення 20-ої річниці Незалежності України.

Проект резолюції закликає уряд України «утриматись від дій, які підривають демократичні принципи, права людини та верховенство права в Україні».

«Палата представників буде і надалі підтримувати зусилля народу України спрямовані на посилення демократії, ринкової економіки та цілковитої поваги до прав людини. Саме це дозволить Україні реалізувати потенціал бути одним з важливих стратегічних партнерів США в цьому регіоні світу», – йдеться в документі.

Проект резолюції також констатує «існування в Україні політичної кризи, яка може поставити під загрозу досягнені в тяжкій боротьбі демократичні здобутки цієї країни».

«11-го квітня 2011-го року група незалежних експертів Дому свободи змінила попередню оцінку рівня демократії та прав людини в Україні з «вілної» до «частково вільної» країни. Причиною цього є консолідація та централізація влади адміністрацією Януковича та спричинений нею наступ на базове право свободи зібрань та свободи слова», – йдеться в проекті резолюції.

Документ також підкреслює що США вже висловлювали занепокоєння з приводу проявів політично мотивованих переслідувань лідерів опозиції в Україні, включно з колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко.

Автор резолюції, конгресмен Сандер Левін є співголовою української ради в Конгресі США.

У 2005-му році Левін підтримав законопроект, який дозволив уряду України будувати у Вашингтоні меморіал пам’яті жертв Голодомору. Законопроект було одностайно схвалено Палатою представників та Сенатом США в 2005-му та 2006-му роках відповідно.

За словами конгресмена ухвалення цієї резолюції має особливе значення для народу України.

«Ми є свідками демократичних зрушень у цілому світі, і в цей час особливо важливо, щоб уряд США продовжував підтримувати український народ… Українці продовжують свою боротьбу за більш демократичне та відкрите суспільство», – заявив Сандер Левін.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG