Спеціальні потреби

ФБР повернуло значну частину викупу виплаченого оператором трубопроводу Colonial Pipeline хакерам-вимагачам


ФБР вдалось повернути значну частину коштів, які оператор трубопроводів Colonial Pipeline раніше виплатив хакерам-вимагачам у криптовалюті, як викуп. Про це оголосили в міністерстві юстиції США.

Внаслідок спецоперації вдалось зламати електронний гаманець хакерів і зняти з нього 63,7 біткоїнів (2,3 мільйони доларів). Першочергово компанія Colonial заплатила хакерам 75 біткоїнів викупу (близько 4,4 мільйонів доларів). Різниця в сумі - через те, що курс біткоїна протягом останнього місяця впав. Спецоперація відбулася зі згоди федерального суду США.

В міністерстві юстиції Сполучених Штатів кажуть, що успішне повернення значної частини коштів стало можливим завдяки оперативній та тісній співпраці з компанією. Виконавчий директор компанії Джозеф Блаунт заявив, що коли трубопровід атакували 7 травня, в компанії “тихо і швидко” звернулись до ФБР та до прокурорів, щоб поділитись інформацією.

“Міністерство юстиції та ФБР допомогли нам зрозуміти тих, хто стояли за загрозою, та їхню тактику. Зусилля, щоб притягнути цих злочинців до відповідальності, гідні похвали”, - сказав Джозеф Блаунт.

Провідний американський оператор топливопроводів Colonial Pipeline що постачає 45% пального для регіонів Східного узбережжя США, зазнав кібератаки на початку травня. Внаслідок неї у деяких штатах регіону виникла нестача пального.

Оглядачі у США критикували виплату викупу хакерам, аргументуючи, що це створює вкрай небезпечний прецедент та свідчить про вразливість систем Сполучених Штатів.

ФБР поклало відповідальність за атаку на хакерське угруповання DarkSide, яке, імовірно, базується в Росії.

Дивіться також: Українці про розвиток нового тек-хабу в штаті Техас

Українці про розвиток нового тек-хабу в штаті Техас. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG