Спеціальні потреби

Президента Киргизстану відзначили нагородою у Держдепартаменті США


У Держдепартаменті Сполучених Штатів у вівторок відбулася церемонія нагородження політичних та громадських активісток із 10-ти країн світу. Держсекретар Гілларі Клінтон зазначила, що питання жінок при владі залишатиметься пріоритетним у політиці США щодо близькосхідних країн, які стали на шлях демократичного розвитку:

«Жінки у Єгипті, Тунісі та інших країнах мають таке ж право, як і чоловіки змінювати свої уряди, робити їх більш дієвим, відповідальним і прозорими. США залишатимуться відданими своїй позиції, щодо того, що жінки мають брати участь у всіх процесах, які відбуваються».

Клінтон зазначила, що жоден уряд не зможе бути успішним, якщо усуне жінок від процесу прийняття важливих рішень. Держсекретар США зробила свою заяву під час п’ятої церемонії вручення нагород за мужність політичним та громадським активісткам з різних країн світу.

Цього року нагороди отримали жінки із 10-ти країн, одною з яких була президент Киргизстану – Роза Отунбаєва. Гілларі Клінтон зазначила, що після повалення автократичного режиму в Киргизстані минулого року, Отунбаєва зуміла повести країну шляхом демократичного розвитку:

«Вона вирішила із самого початку, що допоможе створити новий уряд та нову конституцію. І коли закінчилися вибори, Отунбаєва передала владу новому прем’єр-міністру і уряду. Зробивши це, вона дала приклад поширення демократії».

Приймаючи нагороду, Роза Отунбаєва зазначила, що хоч киргизька демократія зараз виглядає дещо хаотично, вона все ж таки краща, аніж диктаторський режим:

«Коли в країні диктатура, то дуже легко штучно створити вигляд стабільності і гармонії. Коли ви маєте демократію, треба навчитися слухати різні думки, деякі з них дуже критичні і навіть образливі. Ззовні може здаватися, що ти можеш зламатися кожної хвилини».

Перша леді США Мішель Обама зазначила, що усіх жінок, які цього дня отримали нагороду, поєднує запал боротися із несправедливістю та дискримінацією:

«Кожного разу, коли ці жінки говорять, вони надихають інших не мовчати. Їхня безстрашність додає сили іншим подолати власний страх. Відтак, дуже швидко громадськість об’єднується і прагне змін. Стає можливим переписати закони, повалити режими, змінити життя людей».

Мішель Обама зазначила, що деякі активістки, можливо, і не побачать плодів своєї діяльності одразу. Однак вони мають пам’ятати про те, що вони прокладають шлях до кращого життя їхніх дітей.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG