Спеціальні потреби

США чинять тиск на Пакистан щодо боротьби з екстремістами


Держсекретар Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ Пакистану Гіна Раббані Хар в Ісламабаді
Держсекретар Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ Пакистану Гіна Раббані Хар в Ісламабаді

Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що Сполучені Штати очікують від Пакистану, що він «вдасться до рішучих кроків», щоб відмовити афганським повстанцям у пристановищі і, після десяти років війни, заохочуватиме угруповання Талібан розпочати мирні переговори.

Пані Клінтон зробила таку заяву в Ісламабаді в присутності міністра закордонних справ Гіни Раббані Хар.

Вона сказала, що в разі програшу війни проти екстремістів Пакистан не може розраховувати на те, що не терпітиме від них. «Не можете тримати гадюк на своєму подвір’ї і надіятись на те, що вони будуть кусати лише ваших сусідів», – сказала пані Клінтон.

Міністр закордонних справ Пакистану визнала, що її країна – у співпраці з іншими країнами – могла б зробити більше для того, щоб відмовити у притулку екстремістам уздовж кордону з Афганістаном. Однак міністр Хар звернула увагу на те, що пристановища для них є по обох сторонах афганського кордону і що не може бути навіть мови про будь-яку підтримку екстремістів з боку пакистанських збройних сил.

Як Сполучені Штати, так і Афганістан звинувачують Ісламабад у тому, що він підтримує повстанські угруповання в Афганістані. США також чинять тиск на Пакистан, щоб він розпочав нову наступальну операцію проти екстремістів у племінному районі Північний Вазиристан, який, згідно з повідомленням, є опорним пунктом пов’язаної з аль-Кайдою мережі Гаккані.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG