Спеціальні потреби

США занепокоєні утисками опозиції в Білорусі та вибірковим правосуддям в Україні


США занепокоєні утисками опозиції в Білорусі та вибірковим правосуддям в Україні

Державний секретар США Гілларі Клінтон вимагає негайного звільнення всіх політичних в’язнів у Білорусі без будь-яких додаткових умов. Вона також звинуватила Мінськ у переслідуванні активістів демократичних рухів.

Заяви Клінтон пролунали у Литві, де державний секретар США виступила перед учасниками круглого столу присвяченого громадянському суспільству в Білорусі.

Звертаючись до присутніх білоруських активістів, Клінтон заявила, що США продовжуватимуть вимагати звільнення 50 осіб, яких утримують у білоруських тюрмах або обмежують у свободі пересування.

«Спільно із нашими партнерами в Європейському Союзі та іншими демократичними країнами ми будемо продовжувати тиснути на режим Лукашенка, вдаючись до санкцій та забороняючи йому і його прибічникам в’їзд на територію демократичних країн».

За словами Клінтон, США визнають, що останній рік був «брутально важким» для білорусів. Вона додала, що поки уряд не виправить ситуацію з правами людини та демократією, Білорусь матиме складні відносини із США.

Раніше, виступаючи на зустрічі Організації із безпеки та співробітництва в Європі, Клінтон розкритикувала Росію за викривлення волевиявлення росіян.

Держсекретар Клінтон також висловила занепокоєння вибірковим правосуддям в Україні:

«Також ми бачимо відхід від демократичних принципів, верховенства права, та виборчих процесів. Ми спостерігаємо переслідування в Україні, наприклад щодо Юлії Тимошенко. Це викликає серйозне занепокоєння щодо їх політичної мотивації. Коли влада не карає тих, хто чинить тиск на людей, які реалізують свої права чи викривають правопорушення, – це підриває правосуддя та довіру народу до свого уряду».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG