Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон сподівається, що санкції змусять Іран до діалогу із Заходом


Держсекретар США Гілларі Клінтон
Держсекретар США Гілларі Клінтон

Державний секретар США Гіларі Клінтон охарактеризувала уряд Ірану як диктаторський. В ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» пані Клінтон заявила, що Сполучені Штати вважають законним прагнення іранського народу до свободи, а ініційовані Вашингтоном санкції спрямовані проти уряду, а не народу Ірану.

«У мене виникає сум, коли я бачу силу та стійкість іранського народу, його креативність, інтелект, історію та культуру. І в той же час я бачу дуже вузьколобий, на жаль, репресивний режим, який намагається контролювати усе, що робить народ Ірану», – зазначила Гілларі Клінтон.

Американський держсекретар заявила, що Сполучені Штати хотіли б покращити відносини з Іраном. Наклавши санкції на уряд цієї країни, Вашингтон не припиняє спроби розвивати відносини з іранцями, підкреслює вона:

«Я знаю, що санкції сприймаються суперечливо. Але вони – засіб примусової дипломатії, на противагу конфлікту. Ніхто, у нашому уряді, не хоче конфлікту. Але ми хочемо мати вплив та, сподіваюся, змінити поведінку режиму. Ми намагаємося встановити відносини, але безуспішно. Санкції створюють умови, які можуть підштовхнути іранський уряд до взаємодії та активної дипломатії».

Гілларі Клінтон наголосила, що санкції ООН були накладені на Іран через його ядерну програму. Вона заявила, що Іран має повне право розвивати мирний атом, але, за її словами, немає сумніву, що Тегеран працює над створенням ядерної зброї.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG