Закінчився візит державного секретаря Сполучених Штатів Гіларі Клінтон до країн Західної Африки. У вівторок вона зустрілася з президентом Кот-д’Івуару Аласаном Уаттарою в столиці країни Абіджані. Клінтон підкреслила відданість США підтримці демократичному розвиткові цієї країни. Це – перший візит американського посадовця такого рівня за останні 25 років.
Наприкінці 2010-го року в цій країні пройшли вибори, які переросли у гостру політичну кризу, після того як попередник Уаттари Лорен Ґбаґбо відмовився віддати владу. Політичне примирення в цій країні залишається важким процесом та було однією з основних тем переговорів з американськими високопосадовцями. Попередній президент Лорен Ґбаґбо повстав перед Міжнародним кримінальним судом, але Уаттара каже, що усі, хто вдався до насилля в тої період, будуть покарані, незважаючи на те, на чиїй стороні вони виступали:
«Я хочу підтвердити наш намір справедливо покарати усіх, хто здійснив злочини».
Держсекретар Клінтон каже, що це – єдиний шлях до політичного примирення:
«Я думаю, що усі мешканці Кот-д’Івуару мусять знати, що закон існує, і він працює однаково для усіх».
Мешканці Кот-д’Івуару сподіваються, що візит держсекретаря США допоможе збільшити надходження іноземних інвестицій до країни, особливо з боку агропромислових гігантів.
«Ми знаємо, що американці підтримали президента Уаттару під час кризи в Кот-д’Івуарі. Так що це нормально, що американський держсекретар приїхала в країну подивиться, як ми тут живемо, і чи президент Уаттара залишається на демократичному шляху», - говорить студент Секу Туре.
Також візит держсекретаря Клінтон має на меті показати, що ситуація в Кот-д’Івуарі нормалізувалася і країна готова до міжнародної торгівлі та туризму.
«Це значно допоможе Кот-д’Івуару, тому ще це принаймні заохотить інвесторів – людей, які все ще вагаються перед тим, як прийти в нашу країну та зробити великі інвестиції», - сподівається водій в Абіджані Карім Тарпіліга.
Політична партія Уаттари виграла нещодавні парламентські вибори з великою перевагою, що ще більше переконало у політичній стабільності в цій країні.
«Ми сподіваємося, що американці приїхали сюди з новими контактами для Кот-д`Івуару. Вони приїхали, аби сказати нам, що вони інвестують в кілька секторів: у видобуток, нафту, сільське господарство. Ви ж знаєте, що криза зачепила усі сфери економіки, особливо приватний бізнес», - каже Секу Туре.
Візит держсекретаря Гіларі Клінтон до країн Західної Африки почався з Ліберії, де вона зустрілася з нобелівським лауреатом, президентом країни Елен Джонсон Сірліф. Клінтон схвалила зусилля останньої у досягненні політичного примирення в країні. А закінчилася її подорож відвіданням Того та Кабо-Верде – двох країн, які, на думку США, є досить благополучними та практикують ефективне керування.
Мешканці Кот-д’Івуару чекають від візиту Гіларі Клінтон збільшення інвестицій

Links
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1