Спеціальні потреби

Нові зображення на пачках цигарок у США відбивають бажання палити


Гнилі зуби, губи, уражені раком, та навіть зображення мерця – такі страшні фотографії мають з’явитися на всіх пачках американських цигарок не пізніше вересня наступного року. За новими правилами, малюнки мають закривати рівно половину упаковки, з обох сторін. Таким чином американські посадовці прагнуть позбавити цигарки їхнього, так би мовити, «гламурного» іміджу та водночас попередити покупців про реальні ризики паління.

«З такими попередженнями, кожна людина, яка бере в руки пачку цигарок, знатиме, на який ризик вона наражається», – каже Міністр охорони здоров’я Кейтлін Себеліус.

У США нині палить кожен п’ятий. Кількість курців в Америці – 46 мільйонів. Відповідно до висновків медиків, паління - причина 90% смертей від раку легенів серед чоловіків та 80% серед жінок. Тим часом дослідження доводять, що анти-тютюнові кампанії з використанням страхітливих фотографій, дійсно працюють. Після їх запровадження в Уругваї, Бразилії, Канаді та Австралії, курців дійсно поменшало.

«Досвід багатьох країн демонструє, що за політичної волі та сконцентрованих зусиль, ми зможемо врятувати 100 мільйонів життів за наступні кілька десятиліть», – стверджує директор Центру з контролю та попередження хвороб Томас Фріден.

Американські виробники цигарок висловили своє невдоволення нововведеннями. Вони запевняють, що нові правила порушують їхнє конституційне право на свободу слова. А страхітливі зображення, на їх погляд, не стільки попереджають покупців про ризики паління, а прямо говорять людям - не купувати або не палити цигарки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG