Спеціальні потреби

Чорнобильці не покидають вулиці


Міліція проти чорнобильців
Міліція проти чорнобильців

У Києві, Львові, а скоро і в Криму чорнобильські осередки продовжуватимуть акції протесту. Втім, донецькі мітингувальники розійшлися по домівках, хоча з Донецька все й почалося. У середу, до дня ліквідатора аварії на ЧАЕС, очікується нова хвиля протестів по Україні.

Завершити акцію донецькі чорнобильці вирішили домовившись із місцевим головою Донецької облдержадміністрації Андрієм Шишацьким. Той пообіцяв виділити з місцевого бюджету півмільйона гривень, щоб повернути борги. Результати переговорів на паперах не фіксували, бо самі мітингувальники, за словами Андрія Шишацького, попросили саме «слова» та гарантій губернатора
.
Сама група донецьких чорнобильців розкололася на тих, хто погодився піти, і хто залишився незгодним. Ті, хто не погодився, обурилися тим, що їх «не можна купити». Але намет, у якому жили мітингувальники, правоохоронці все-таки демонтували, так як мали відповідне рішення суду.

В Україні з’являються й нові чорнобильські осередки незгодних. Так, кримські місцеві організації заявляють про готовність оголосити голодування, якщо влада не виплатить їм належні пенсії. Близько 20 чорнобильців поставили намет у Полтаві біля пам’ятника ліквідаторам Чорнобильської аварії. Львівські мітингувальники перекривали дорогу біля місцевої держадміністрації.

Разом з тим, у протестувальників погіршується стан здоров’я. За повідомленням організаторів львівської акції, госпіталізовано 34 людини. У Донецьку помер від інфаркту один із учасників протесту – Віталій Власов. Він не брав участі в голодуванні, проте щодня приїздив підтримувати інших, повідомляють організатори протестів у Донецьку.

Український уряд продовжує наголошувати, що з Нового року пенсії у чорнобильців зростуть. Віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко зазначив, що підвищення виплат торкнеться і дітей, які стали інвалідами внаслідок аварії, ліквідаторів та інвалідів з числа потерпілих, а також тих, хто втратив годувальника.

Проти дій мітингувальників висловилася ще одна чорнобильська організація – Асоціація «Чорнобиль» органів і військ МВС. Її голова Василь Дурдинець пояснив, що ті, хто стоять на вулицях, вимагають від держави «колосальні грошові суми», не рахуючись з реальними можливостями держави. Також Василь Дурдинець висловився на підтримку перевірки законності одержання виплат деякими громадянами.

Георгію Гродзю, інваліду-ліквідатору II групи I категорії, така позиція не прийнятна, адже тоді у 1986 році його направили до Чорнобиля разом з військовою частиною нічого не роз’яснюючи та не надавши відповідних документів. Без таких документів Пенсійний фонд нарахував чорнобильцю меншу пенсію, ніж могла бути за законом. Георгій Гродзь досі судиться із фондом, щоб отримати належну пенсію.

«Я хочу отримувати пенсію за законом, а не за «поняттями» Кабінету міністрів», говорить чорнобилець.
Заяви про відсутність грошей мітингувальники та їх прихильники вважають недоречними.

«Ми купуємо нові гаджети та прилади для депутатів Верховної ради, будуємо майданчик для гелікоптера президента. В цій ситуації говорити про відсутність засобів на виплати чорнобильцям – цинічно», – заявив представник Всеукраїнського об’єднання «Зелена варта» Андрій Юсов.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG