Спеціальні потреби

Посольство України у США відзначило 25-ту річницю Чорнобиля


Урочисте прийняття у посольстві України у Вашингтоні почалось з панахиди. Українська громада, офіційні особи, представники влади та громадських організацій молились за постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Рівно о 1:23 ночі за київським часом, у момент, коли 25 років тому вибухнув четвертий реактор ЧАЕС, присутні завмерли на хвилину мовчання.

Посол України в США Олександр Моцик вшанував пам’ять людей, які заплатили життям, рятуючи населення від смертельної загрози. Він також зазначив, що самотужки, без допомоги міжнародної спільноти Україна не змогла б впоратись з фінансовим тягарем, пов’язаним із реалізацією заходів на об’єкті «Укриття» - перетворення його на екологічно чисту зону та виведення ЧАЕС з експлуатації.

Нагадаємо, 19 квітня у Києві пройшла міжнародна конференція зі збору коштів на чорнобильські проекти, в якій взяла участь і американська делегація. Виступаючи у посольстві, заступник державного секретаря Роуз Ґоттмоулер ще раз підтвердила відданість американського уряду справі подолання наслідків Чорнобиля. На Київській конференції американський уряд пообіцяв надати для цих цілей ще 123 мільйона доларів.

«Ці гроші підуть на побудову постійного сталевого укриття, яке замінить тимчасовий сакрофаг. Інша частина цих фондів буде спрямовано на зведення сховища для відпрацьованого пального», – зазначила заступник держсекретаря.

Пані Ґоттмоулер додала, що частина цих коштів також піде на створення механізму нагляду за цільовим використанням фондів.

«Я впевнена, що ми будемо пильно слідкувати, як витрачаються гроші. Американське посольство в Києві буде особисто займатися цим проектом та вирішувати всі поточні питання, щоб переконатись, що надані кошти правильно витрачаються», – зауважила вона.

За понад два десятки років Сполучені Штати надали на потреби Чорнобиля майже 240 мільйонів доларів грошової допомоги та медичну допомогу, вартістю у понад 100 мільйонів.

Заступник держсекретаря також зазначила, що роки досвіду ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, нині, на тлі подій на японській Фукусімі, стали корисними як ніколи. Уроки, винесені з Чорнобиля, наразі використовуються американським урядом для надання допомоги Японії.

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG