Спеціальні потреби

В Україні відзначено 24-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС


Серед заходів, якими відмічено роковини катастрофи, був благодійний вечір з нагоди 20-річчя Фонду допомоги і розвитку «Дітям Чорнобиля». Дипломати, бізнес-еліта, відомі українські діячі зібралися відзначити ювілей американсько-українського благодійного фонду, а також зібрати кошти на дороге обладнання для київської дитячої лікарні.

Звуки музики, бризки шампанського і суворий дрес-код. На благодійну вечірку в один із київських готелів зійшлися багаті й знамениті. Вишукане товариство планує зібрати за вечір суму в 100 тисяч доларів США. Саме стільки треба, щоб обладнати реанімаційне відділення у дитячій міськлікарні номер 2.

Засновник Фонду Надія Матківська зазначила:

«Може, будуть нині меценати, котрі будуть бачити нашу серйозну, поважну роботу, і може, їхнє серденько затужить і вони нам дадуть такий гарний внесок».
Жертводавці прицінюються до лотів, виставлених на мистецький аукціон. А лікарі обступили заповітне обладнання. Реанімаційний комплекс для виходжування недоношених дітей уже цього вечора – якщо вдасться зібрати необхідну суму – поїде до них у відділення. Кажуть – апарат супер.

«От хоч бери зараз, вези у відділення і працюй на ньому», каже дитячий анестезіолог Роман Бохонський.

Фонд «Дітям Чорнобиля» купує тільки нове і найкраще. За 20 років, відколи благодійну організацію заснувало подружжя українців американського походження Надія і Зенон Маківські, в Україну накупили й переправили медобладнання на 64 мільйони доларів. Жертвують здебільшого іноземці, каже Зенон Матківський, український бізнес до благодійності досі не дуже охочий:

«Ми розраховуємо більше на американців і на іноземців – німці, бельгійці, англійці. З Америки дуже багато. Вони це дають із пожертвою. А українські бізнеси щось не дуже-то дають».

Втім, як він визнає, на те існують об’єктивні причини. В Америці меценати мають податкові пільги; в Україні, навпаки, сплачують подвійні податки. Так чи інакше – коли йдеться про дороге ексклюзивне обладнання, українській медицині залишається розраховувати головно на спонсорів з-за кордону.

Серед постійних жертводавців Фонду – уряд Сполучених Штатів. Говорить посол США в Україні Джон Теффт:

«Я можу вам це сказати не тільки як американський посол, а просто як американець. Я пишаюся моєю країною – щедрістю її уряду і людей, готових допомогти, коли десь стається біда, як тут в Україні ця жахлива ситуація з Чорнобилем і всі трагедії, що з цього випливають. Тому сьогодні ми думаємо про те, скільки ще всього треба зробити, але також вшановуємо меценетів – 20 років самовідданої праці і щедрості багатьох людей».

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG