Спеціальні потреби

Рештки секретного вертольота США можуть потрапити до китайців


Під час спецоперації спецпідрозділу SEALS зі знищення Осами бін Ладена у Пакистані розбився військовий вертоліт створений за технологією Stealth про існування якого раніше ходили лише чутки.

Незважаючи на те, що ще під час операції з ліквідації бін Ладена спецпризначенці знищили частину зруйнованого гелікоптера, схоже, що частина таємних технологій США може потрапити в руки країн, які також намагаються створити непомітні для радарів літальні апарати.

Судячи із фотографій решток апарата – це надсекретний вертоліт Blackhawk створений за технологією Stealth.

За словами, Біла Світмана з Інституту оборонних технологій, лише через аварію світ вперше побачив, що такі вертольоти справді існують.

Одна з найпомітніших відмінностей гелікоптера Stealth від звичайних військових вертольотів – диск над лопатями, який робить апарат менш шумним та непомітним для радарів.

Мешканці Абботабаду кажуть, що в ніч штурму укріплення бін Ладена, не чули звуку наближення вертольота аж поки він не був просто над ними.

Ключовий елемент, який забезпечує невидимість апарата для радарів – секретне покриття фюзеляжу, зовні схоже на тканину. Його фрагменти в Абботабаді збирали місцеві діти.

Американські військові експерти побоюються, що тепер таємна технологія США може потрапити до інших країн.

«Дехто в Пентагоні сильно переймається, що Пакистан вже передав деталі апарата Китаю, який також прагне створити непомітний для радарів вертоліт», - каже експерт Річард Кларк.

Відомо, що китайська влада має тісні зв’язки з пакистанськими військовими. На наступний же день після атаки, пакистанська влада вивезла найбільші залишки розбитого американського вертольота в невідомому напрямку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG