Спеціальні потреби

Освітяни штату Мейн латають бюджетні діри завдяки учням із-за кордону
Економічна криза, з якої досі вибираються Сполучені Штати, боляче вдарила по бюджету шкільної системи, яка частково фінансується з податків. Освітяни у штаті Мейн придумали цікавий спосіб з користю для своїх учнів залатати діри у бюджеті.

США імпортують з країн Азії багато речей – побутову техніку, одяг, харчові продукти. Влада штату Мейн подумала, а чому б не імпортувати учнів старших класів, чиї батьки готові платити немалі гроші за освіту дитини в Америці? Ідея виявилася досить вдалою. Довгі і суворі зими у штаті не стримують учнів з Китаю від можливості здобути освіту у США. Новий учень Міньчже Цзоу ділиться першими враженнями:

«Мене звати Міньчже Цзоу, в англійському варіанті Рей Аллен. Я приїхав із Чанши, у провінції Хунань, дуже великого міста зі семимільйонним населенням».

Культурний шок для Аллена поки що обмежився погодою та їжею:

«Найбільша різниця це погода. Мейн – холодний штат, а в місті Орано особливо холодно. Моє ж рідне місто дуже спекотне. Влітку температура повітря сягає 40 градусів за Цельсієм і люди люблять гостру їжу. А тут не люблять гострої їжі. Вони віддають перевагу сирам і макаронам».

Окрім Аллена до Мейну приїхало ще шість учнів з Китаю. Набір іноземців стає дедалі більш популярним явищем в Америці. Громадські школи у США фінансуються, переважно, з місцевого бюджету та податків населення. Але коли економіка переживає проблеми, школи першими відчувають на собі тягар скорочень. У штаті Мейн проблему фінансування вирішили перекласти на іноземців. Хочете здобути освіту – викладайте 13 тисяч доларів за навчання і ще 8 тисяч за проживання на рік. В обмін отримаєте атестат середньої школи і американський досвід навчання.

Директор школи Кен Сміт каже, що така практика дає позитивні результати як для американських шкіл, так і для учнів із-за кордону:

«Тут є два аспекти. Перший – джерело доходів. У Мейні ми дуже постраждали від зменшення надходжень від штатного і федерального урядів. Але іншим, не менш важливим аспектом, є і те, що наші учні мають можливість спілкуватися з студентами з різних країн, дізнатися більше про інші культури і, очевидно, навчати їх нашій культурі».

Минулої осені Кен їздив у Китай разом з директорами інших шкіл, аби заохотити молодь звідти вчитися в Америці.

«Наш план – привезти міжнародних учнів і відповідно до закону дати їм можливість один рік повчитися у нашій школі. Це може допомогти їм пізніше здобути вищу освіту. Для багатьох з них потрапити в коледж і є основним мотивом», – каже Кен Сміт.

Для багатьох китайців здобуття середньої освіти в Америці є першим кроком для вступу в університет.

«Я хочу вчитися в американському університеті. Я подав документи до багатьох вузів тут, п’ять мене уже прийняли, включно з університетом штату Мейн», – Міньчже Цзоу.

Міньчже, він же Аллен, каже, що в Мейні йому особливо подобаються люди. Загалом, здобутий досвід він вважає корисним:

«Люди тут доброзичливі і привітні, готові допомогти, якщо у мене виникають проблеми чи питання. Тут добре, це чудовий досвід».

Наступного навчального року школи у Мейні очікують 45 учнів-іноземців. Приблизно половина з Китаю, решта з Тайваню, Кореї та Бразилії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG