Спеціальні потреби

Уйгури протестують проти політики КНР у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі


Голова Американської асоціації уйгурів Алім Сейтоф
Голова Американської асоціації уйгурів Алім Сейтоф

Лідер базованої у Сполучених Штатах уйгурської організації заявив, що спалах нисильстьва цього тижня в неспокійному Сіньцзян-Уйгурському автономному районі є результатом «репресивної» китайської політики проти етнічної меншини.

Міністерство закордонних справ Китаю звинуватило «сепаратистів і терористів» у населеному уйгурами районі в нападах з ножами на цивільних у вівторок, в результаті чого загинуло щонайменше 20 людей, включно із сімома китайськими поліцейськими та дев’ятьма нападниками.

Однак голова Американської асоціації уйгурів Алім Сейтоф піддав під сумнів ці дані. Він сказав Голосу Америки, що це не був тероризм, але результат жорстокого придушення етнічної меншини.

Сейтоф сказав, що китайські загоди спеціального призначення рутинно переслідують і б’ють ув’язнених уйгурів з часу заворушень у 2009 році, коли в результаті хвилі протестів у головному адміністративному центрі Сіньцзян-Уйгурського автономного району Урумкі загинуло майже 200 людей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG