Спеціальні потреби

Лідер Китаю вважає візит Путіна успішним


Президент КНР Ху Цзіньтао вітає прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна
Президент КНР Ху Цзіньтао вітає прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна

Президент КНР Ху Цзіньтао назвав російського прем'єр-міністра Володимира Путіна давнім другом Китаю, заявивши, що його дводенний візит до Пекіна сприяв розвитку двосторонніх відносин.

На зустрічі в середу 12 жовтня лідери двох країн обмінялися люб'язностями, перш ніж усамітнитися для переговорів за закритими дверима. За словами Путіна, він має намір обговорити з керівником КНР ряд питань по всьому спектру російсько-китайських відносин.

Раніше в середу на зустрічі з головою Всекитайських зборів народних представників У Банго Путін підкреслив, що розвиток двосторонніх відносин як у зовнішній політиці, так і в економіці, впливає на добробут російських громадян.

В ході переговорів між Путіним і прем'єром Держради Китаю Вень Цзябао обидві сторони заявили про намір вирішити суперечку про ціни на поставку російського газу в Китай, що стримує підписання масштабної угоди.

У 2009 році російський газовий гігант Газпром і Китайська нафтогазова національна корпорація підписали рамкову угоду, відповідно до якої Китай може купити у Росії 70 мільярдів кубометрів газу протягом найближчих 30 років. Росія є найбільшим виробником енергоносіїв у світі, в той час як Китай - найбільший їх споживач.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG