Спеціальні потреби

Врегулювати кризу у відносинах США з Китаєм у Пекін прибув заступник держсекретаря


Китайський активіст Чень Гуанчень
Китайський активіст Чень Гуанчень

Вашингтон відправив дипломата високого рангу в Пекін, намагаючись залагодити кризу, пов`язану зі втечею відомого в країні правозахисника. В середині квітня сліпий правозахисник Чень Гуанчень втік з-під домашнього арешту. В країні поширюються чутки, що він перебуває під дипломатичним захистом США.

У неділю заступник державного секретаря Курт Кемпбелл прибув у Пекін для переговорів з керівництвом Китаю у справі Ченя.

Сполучені Штати висловили занепокоєння стосовно його долі, але відмовилися коментувати його місцеперебування.

Чень, юрист та правозахсник, був заарештований після того, як він задокументував порушення прав людини китайськими чиновниками, що впроваджували обмеження народжуваності в країні. Він зник 22 квітня зі свого села (Донгшігу) в східній провінції Шандонг, але місцеві правоохоронці не зразу зрозуміли, що його не має на місці.

Місцеперебування Ченя не відомо, але його друзі вважають, що в п`ятницю він був прийнятий на території американського посольства в Пекіні.

Ці події, що ускладнюють взаємовідносини між двома країнами, розгортаються напередодні запланованого щорічного візиту до Китаю державного секретаря Гілларі Клінтон та міністра фінансів Тімоті Ґайтнера.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG