Спеціальні потреби

США кидають виклик КНР в новій зоні ППО


Бомбардувальник В-52
Бомбардувальник В-52
Два неозброєні американські бомбардувальники Б-52 здійснили навчальний політ над спірними островами у Східно-Китайському морі, не повідомивши Пекін про це заздалегідь.

Таким чином вони проігнорували заяви Китаю про встановлення нової зони протиповітряної оборони, підвищивши ставки в територіальному конфлікті.

Білий дім у вівторок закликав Пекін врегулювати суперечки з Японією про приналежність островів дипломатичними шляхами, не вдаючись до «погроз або підбурювальної риторики».

Протягом минулих вихідних Китай опублікував координати розпізнавальної зони ППО, попередивши, що буде вживати «оборонні надзвичайні заходи» проти літаків, які опиняться в даній зоні і не подають своїх ідентифікаційних даних і не дотримуються всіх наказів з Пекіна.

Зона охоплює повітряний простір над островами, що стали предметом суперечок між Китаєм і Японією - близьким союзником США.

Політика, оголошена китайською стороною, є вкрай провокаційною», - заявив журналістам прес-секретар Білого дому Джон Ернест. «Деякі розбіжності повинні вирішуватися не за допомогою погроз або підбурювальної риторики, а дипломатичним шляхом», - сказав він.

Політ бомбардувальників здійснено у понеділок у рамках раніше запланованих навчань, повідомив представник Пентагону.

За всіма ознаками, цей політ дав ясно зрозуміти, що США не збираються приховувати своїх намірів, і продемонстрував, що Китай не здатний або не має наміру захищати цю зону, в усякому разі, поки що.

Пекін не вдався до відповідних кроків військового характеру. Однак Міністерство оборони Китаю зазначило в заяві, що збройні сили країни стежили за польотом бомбардувальників.

«Китай має всі можливості для забезпечення контролю над даним повітряним простором», - йдеться в заяві міністерства.
XS
SM
MD
LG