Спеціальні потреби

МВФ закликає Китай не занижувати вартість національної валюти


МВФ закликає Китай не занижувати вартість національної валюти
МВФ закликає Китай не занижувати вартість національної валюти

У понеділок Міжнародний валютний фонд заявив, що китайська національна валюта суттєво недооцінена. За словами представників МВФ, підвищення вартості юаня послабить загрозу інфляції в Китаї і допоможе виправити фінансовий дисбаланс у глобальній торгівлі.

Цьогорічний звіт МВФ «Перспективи розвитку світової економіки» прогнозує 5-відсоткову інфляцію в Китаї і зростання внутрішнього валового продукту країни на 9,6% цього року.

Останні дані про китайську торгівлю, оприлюднені у неділю, показали, що Китай вперше за сім років зафіксував квартальний дефіцит торгового балансу. Уряд країни зазначає, що дефіцит торгового балансу за перші три місяці становить трохи більше одного мільярда доларів. Китай зазвичай має велике позитивне сальдо торгового балансу із світом, особливо із західними торговими партнерами, зокрема із США та ЄС.

Деякі міжнародні економісти кажуть, що Пекін може спробувати використати дані, щоб заспокоїти світ, який закликає китайських урядовців не занижувати вартість юаня. Західні експерти зазначають, що штучно занижена валюта дає китайським компаніям переваги у світовій торгівлі.

Деякі економісти додають, що дефіцит торговельного балансу Китаю матиме тимчасовий характер, оскільки він зумовлений зростанням міжнародних цін на сировинні товари, зокрема нафту, залізо і сою. Економісти відзначають, що січень і лютий зазвичай є пасивним періодом китайського експорту, в основному через двотижневе святкування Місячного нового року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG