Спеціальні потреби

Харчування жінки при вагітності та малюка у перші два роки життя – критичні для здоров’я дитини


Кожна третя дитина у світі страждає від незворотних фізичних та психічних ушкоджень через недостатнє харчування матері під час вагітності та малюка у перші два роки життя. Такі дані надає неприбуткова організація Хліб для Світу – групи, що намагається побороти голод у світі.

В індійському штаті Тамілнад рівень смертності серед немовлят падає. Вирішити проблему смертності породіллі та новонароджених допомагає урядова програма, яка полягає у наданні вагітним жінкам безкоштовної пренатальної опіки. У клініках жінок вчать, як правильно годувати дитину, а також підтримувати себе у здоровій формі під час вагітності.

«Я прихожу на консультацію кожні два тижні, мені дають ліки та харчові добавки. Мені радять їсти багато зелені, продуктів, багатих на залізо, та яйця», – каже вагітна молода жінка Сунаті.

Саме недостатнє харчування вагітних жінок та новонароджених стало головною темою конференції організації Хліб для Світу у Вашингтоні. Сотні соціальних робітників зібрались, щоб привернути увагу політиків до цієї проблеми, сподіваючись, що спільні зусилля міжнародної громади можуть врятувати до мільйона дітей у світі щорічно.

«Ми дійшли висновку, що якщо пропустити період вагітності та перші два роки життя новонародженого – так зване тисячоденне вікно - дитині буде нанесена незворотна шкода. Потім нічого не можна зробити, щоб подолати наслідки недоїдання протягом перших стадій розвитку організму», – говорить представниця організації Хліб для Світу Асма Латіф.

Вона каже, що дотримання таких простих речей, як миття рук для недопущення діареї та годування грудним молоком, можуть принести вагомі результати. І такі прості превентивні дії можуть заощадити економіці країн у майбутньому великі кошти.
«Країни з високим рівнем недоїдання, а таких у світ 36, втрачають через проблему недостатнього харчування 2-3 відсотка свого ВВП. Це катастрофічні втрати», – говорить Асма Латіф.

Активісти, що борються з голодом у світі, сподіваються, що їх зусилля зрештою отримають достатню підтримку широкого загалу. Держсекретар США Гілларі Клінтон не байдужа до цієї проблеми. Минулого року під час саміту ООН «Цілі розвитку тисячоліття» вона запустила програму Партнерство Тисяча Днів, головна мета якої – побороти дитяче недоїдання.

«Країни з високим рівнем недоїдання, а таких у світ 36, втрачають через проблему недостатнього харчування 2-3 відсотка свого ВВП. Це катастрофічні втрати», – заявила під час саміту Гілларі Клінтон.

Експерти з питань харчування матері та дитини кажуть, що країни з проблемою хронічного недоїдання повинні бути більш активними та для її подолання вимагати підтримки багатих країн.

XS
SM
MD
LG