Спеціальні потреби

У ВМС США хочуть запобігти ситуації, коли потрібно буде обирати між власним озброєнням та допомогою Україні - ЗМІ


Секретар ВМС США Карлос Дель Торо, архівне фото
Секретар ВМС США Карлос Дель Торо, архівне фото

Виробники зброї мають наростити виробництво, щоб ВМС США уникнули "викликів", пов'язаних із власним озброєнням і допомогою Україні. Такими застереженнями поділились представники ВМС США під час щорічної конференції Асоціації надводного флоту в Арлінгтоні, штат Вірджинія в середу, повідомляють американські оборонні видання.

Посадовці Військово-морських сил США звернули увагу на те, що оборонна промисловість не має змоги оперативно доставити необхідну кількість боєприпасів як для задоволення потреб морської служби, так і для доставки допомоги Україні, повідомляють зокрема видання Military.com та Defense One.

«Я не прощаю того факту, що вони не доставляють боєприпаси, які нам потрібні», — сказав під час конференції адмірал Деріл Кодл, командувач силами флоту. Кодл озвучив питання озброєння ударних груп авіаносців США, яке відчуває затримку постачання боєприпасів і припустив, що це пов'язане з надсиланням допомоги Україні.

Крім того, Кодл нагадав, що виробники все ще оговтуються від збоїв у роботі каналів поставок і від проблем, пов’язаних з пандемією ковіду, хоча він не вважає це виправданням: “Мені байдуже... Ми всі маємо важку роботу”. Міністр військово-морських сил США Карлос Дель Торо своєю чергою також наголосив, що «промисловість має переконатися, що вони продовжують … стимулювати … своїх працівників усіма можливими способами... щоб надолужити втрачений час», порадивши галузі зокрема реінвестувати частину власних прибутків.

Карлос Дель Торо у розмові з журналістами прокоментував, що можливий дефіцит боєприпасів «завжди викликає у нас занепокоєння, і ми стежимо за цим дуже, дуже уважно». Дель Торо сказав, що ВМС «ще не зовсім готові», коли йшлося про момент прийняття рішення щодо вибору між власним озброєнням та допомогою Україні .

“Якщо конфлікт триватиме ще шість місяців чи ще один рік, він, безперечно, продовжить напружувати канали поставок, продукуючи нові виклики”, - каже Дель Торо.

Жоден із чиновників не вдавався в подробиці того, наскільки фактично вичерпані запаси боєприпасів ВМС, але адмірал сказав, що наявних ресурсів недостатньо для виконання нової вимоги служби щодо того, щоб вона могла водночас плавати на 75 кораблях.

Незважаючи на озвучений дефіцит боєприпасів, ні Кодл, ні Дель Торо не закликали США надіслати Україні менше пакетів військової допомоги, - наголошує видання The New York Post.

Як повідомляв Голос Америки, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що країні Альянсу мають збільшити своє виробництво зброї, оскільки війна в Україні затягується, а потреба Києва в техніці зростає.

Форум

XS
SM
MD
LG