Спеціальні потреби

Конгрес США розглядає законопроект «Про безпеку хімічних речовин»


Американська Академія Педіатрів закликає до оновлення законодавства, що регулює використання хімічних речовин у товарах широкого вжитку. Серед активістів, які прийшли до Капітолію вимагати від конгресменів прийняття Закону про безпеку хімічних речовин, - зірка Голівуду та мати двох дітей Джессіка Альба. Вона - речниця Коаліції «За безпечні хімічні речовини заради здорових родин». Це - одна з громадських організацій, які лобіюють прийняття закону, що має замінити Закон «Про контроль за токсичними речовинами» 1976 року.

Новий законопроект був внесений сенатором Френком Лаутенбергом у квітні. У разі прийняття законопроекту стане незаконним застосування ряду хімічних речовин у товарах широкого вжитку. Крім того, буде запроваджено більш жорсткий механізм надання дозволу на застосування нових хімікатів.
Закон також визнає особливу вразливість дітей до хімікатів. Все більше наукових досліджень підтверджують, що токсичні речовини є найбільшим фактором виникнення у дітей ряду захворювань.
Сенатор Лаутенберг каже, що ігнорувати цю проблему стало занадто ризиковано.

«Ситуація стала небезпечною та неприйнятною. Ми робимо все, щоб мій законопроект «Про використання безпечних хімікатів» був прийнятий. Він має примусити виробників доводити безпеку їх продукту», – говорить сенатор.

Діти більш уразливі до токсинів, ніж дорослі, оскільки мають меншу вагу тіла, тому небезпечні речовини у повітрі, їжі та воді шкодять їм набагато більше. Крім того, вони постійно тягнуть все в рот та грають на підлозі, що робить їх більш незахищеними. Педіатри кажуть, що дуже важко визначити, як саме тисячі хімічних речовин у довкіллі впливають на розвиток дитини. Тому, каже дитячий лікар Лео Трасенд, краще бути обережним і просто жорстко контролювати наявність хімікатів, біля яких можуть опинитися діти:

«Існуючий закон 1976 року містить положення презумпції безпеки хімікатів – безпечний, поки не доведено інше. Агентство з охорони навколишнього середовища не має повноважень відкликати з ринку хімікати, щоб переконатись у їх безпеці для здоров’я людини, перед тим, як дозволяти їх вживання. Так що сьогодні ми експериментуємо з життям наших дітей та родин загалом».

Педіатри кажуть, що на ранніх стадіях розвитку дітей навіть мінімальні дози токсичних речовин можуть призвести до затримання розвитку їх внутрішніх органів та потенційно призвести до хронічних захворювань. Крім того, дитячий організм не має ензимів, які розщеплюють та виводять з тіла токсичні речовини. Американська Академія педіатрів підтримує запровадження більш жорсткого механізму контролю.

«Ми виступаємо за закон, який би контролював використання хімікатів у товарах широкого вжитку та не дозволяв їх попадання на ринок, якщо вони містять небезпечні елементи чи небезпечну концентрацію певних речовин, яка може бути токсичною», – говорить президент Академії Роберт Блок.

Прихильники нового закону кажуть, що не можна ігнорувати і інтереси хімічної індустрії. Втім, законодавці, медики, та навіть самі представники індустрії погоджуються, що здоров’я населення має бути пріоритетом.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG