Спеціальні потреби

Чехія й Тайвань співпрацюватимуть у відновленні водних та енергетичних систем України


Томаш Копечни, уповноважений чеського уряду з питань відновлення України, заступник міністра закордонних справ Тайваню Рой Лі та Девід Штайнке, представник Чехії в Тайвані, позують для групового фото після заходу в Тайбеї, 10 листопада 2023 р. (Фото: REUTERS/Ben Blanchard)
Томаш Копечни, уповноважений чеського уряду з питань відновлення України, заступник міністра закордонних справ Тайваню Рой Лі та Девід Штайнке, представник Чехії в Тайвані, позують для групового фото після заходу в Тайбеї, 10 листопада 2023 р. (Фото: REUTERS/Ben Blanchard)

Чехія й Тайвань 10 листопада оголосили про підписання угоди про співпрацю у відновленні України, зокрема відбудові водних та енергетичних систем, повідомляє агентство Reuters.

Чехія й Тайвань не мають офіційних дипломатичних стосунків, однак мають де-факто послів у столицях одна одної, які й підписали угоду.

Водночас Томаш Копечни, уповноважений чеського уряду з питань відновлення України, заявив під час церемонії підписання у Тайбеї, що Чехія має “міцний зв’язок з Тайванем”, цитує агентство Reuters.

“Ми дуже раді, що країну, яка захищає нас від нашого імені, Україну, разом з нами підтримує наш великий союзник і друг Тайвань”, — зазначив Копечни на церемонії.

Україна здобула велику прихильність Тайваню після початку війни Росії проти України, в результаті якої багато тайванців почали бачити паралелі між ситуацією в Україні та відносинах своєї країни з Китаєм, який вважає Тайвань своєю територією, додає Reuters. Тайвань пожертвував понад 100 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу Україні та приєднався до запроваджених заходом санкцій проти Росії.

Своєю чергою Вашингтон усіляко підтримує Тайвань й намагається стримати Китай від потенційного вторгнення на острів, хоча і дотримується політики єдиного Китаю.

Як зауважує британська мережа BBC, США законодавчо зобов’язалися допомагати Тайваню у самозахисті. У жовтні цього року президент США Джо Байден навіть заявив, що США "захищатимуть Тайвань у разі нападу Китаю", що могло б означати відхід від традиційної зовнішньополітичної позиції США й “стратегії неоднозначності”, за якою США не деталізують свої вірогідні дії у разі потенційного нападу, додає ВВС. Білий дім пізніше пояснив, що про зміну політики не йдеться.

Водночас Сполучені Штати продовжують продавати Тайваню зброю, а нещодавно передали військову допомогу острову на суму 80 мільйонів доларів в рамках програми Іноземного військового фінансування, викликавши неабияку негативну реакцію Китаю, зауважує ВВС.

Унікальність цього гранту полягає в тому, що вперше за 40 років США надали за власні кошти військову допомогу країні, яку вони офіційно не визнають. Відтак, Вашингтон продемонстрував важливість посилення військової спроможності острова на тлі загрози з Китаю, хоча й заперечив, що у такий спосіб якоюсь мірою офіційно визнав Тайвань, додає ВВС.

Від початку російського повномасштабного вторгнення, США передали зброї Україні на загальну суму близько 4 мільярдів доларів в рамках програми Іноземного військового фінансування.

Своєю чергою Тайвань також не має офіційних дипломатичних відносин з жодною європейською країною, окрім Ватикану, пояснює Reuters. Однак, деякі європейські країни прагнуть продемонструвати підтримку острова, особливо на тлі війни Росії проти України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG