Спеціальні потреби

Чарльз офіційно вступив на престол


Король Британії Чарльз ІІІ виступив в палаці Ст. Джеймс в Лондоні, 10 вересня 2022 року
Король Британії Чарльз ІІІ виступив в палаці Ст. Джеймс в Лондоні, 10 вересня 2022 року

Чарльз, син покійної королеви Єлизавети II, офіційно проголошений королем у суботу на церемонії, проведеній з британською урочистістю в лондонському палаці Сент-Джеймс.

Він автоматично став королем Великої Британії після смерті своєї матері в четвер. Тепер він буде відомий як король Чарльз III.

Суботня процедура на Раді приєднання стала офіційним проголошенням його титулу, і її вперше транслювали по телебаченню.

У п'ятницю Чарльз вшанував пам'ять своєї матері, назвавши її "любою мамою" під час свого першого звернення на посаді глави держави.

Чарльз, якому 73 роки, став найстарішим монархом, який зійшов на престол. Він сказав, що служитиме з «вірністю, повагою та любов’ю», як це робила його мати протягом семи десятиліть. Вона померла в четвер у віці 96 років.

«Цю обіцянку довічного служіння я повторюю всім вам сьогодні», — сказав Чарльз у п’ятницю у телезверненні з Букінгемського палацу до нації, яка оплакує втрату.

Він сказав, що смерть Єлизавети принесла «почуття безмірної втрати» та віддав належне своїй матері.

«Моїй дорогій мамі: коли ти починаєш свою останню велику подорож, щоб приєднатися до мого дорогого покійного тата, я хочу просто сказати ось що: дякую. Дякую тобі за твою любов і відданість нашій родині та родині націй, які ти так старанно служили всі ці роки. Нехай «зграї ангелів співають тобі на твій спочинок», - сказав Чарльз.

Новий король сказав, що наслідуватиме приклад своєї матері.

«Як сама королева робила з такою непохитною відданістю, я також урочисто обіцяю протягом усього часу, що залишився дарований мені Богом, підтримувати конституційні принципи, які лежать в основі нашої нації», — сказав він.

Чарльза вітали доброзичливці, коли він прибув до палацу в п’ятницю разом із Каміллою, королевою-консортом, із замку Балморал у Шотландії, де померла Єлизавета.

Король також провів свою першу аудієнцію в п'ятницю з прем'єр-міністром Ліз Трасс у Букінгемському палаці. Трасс перебуває на посаді всього три дні.

У вівторок Єлизавета призначила Трасс на посаду прем'єр-міністра.

Парламент провів спеціальну сесію в п'ятницю, щоб віддати шану королеві, найдовше правлячому монарху Великобританії.

«Вона була скелею, на якій побудована сучасна Британія», — сказала Трасс законодавцям.

Близько 2000 людей відвідали службу пам'яті королеви в соборі Святого Павла в п'ятницю, включаючи Трасс та інших урядовців.

Похорони Єлизавети відбудуться найближчими днями у лондонському Вестмінстерському абатстві, і очікується, що на них прибудуть інші королівські та високопоставлені особи. Президент США Джо Байден заявив, що поїде до Англії на похорон. Цей визначено як Національний день жалоби.

Шанувальники приносять гори квітів не лише до Букінгемського палацу та Віндзорського замку, а й до британських посольств і соборів по всьому світу.

Деяка інформація в цьому звіті надійшла від Reuters і Associated Press.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG