Спеціальні потреби

У Британії записи камер спостереження доступні кожному


Нова послуга, що називається «Інтернет очі» дозволяє європейцям наживо переглядати записи камер прихованого спостереження у Британії та інших країнах і допомагати ловити крадіїв. Розробники системи, кажуть, що незабаром вона працюватиме в усьому світі. Втім, на думку критиків, суспільство в якому всі слідкують за усіма – не надто хороша перспектива.

Власник продуктової крамнички у Лондоні Камлеш Пател зазнав багато збитків через крадіжки. Навіть після встановлення камер стеження, з магазину продовжували красти. Тож щойно він почув про «Інтернет очі», не вагаючись, став одним з перших клієнтів.

«У нас шестеро працівників, втім навіть за таких умов потрібен хтось, хто слідкував би за крамницею. Ми не можемо займатись цим цілодобово, цілий тиждень. Крадіжки – наша велика проблема. Ну а зараз, ми хоч знаємо, що хтось наглядає за всім», - розповідає Камлеш.

Ідея «Інтернет очей» дуже проста: камери спостереження з магазинів надсилають зображення в Інтернет, а користувачі – такі як Роберт Стівенсон – переглядають його, зайшовши на відповідний сайт.

«Якщо є проблема, то достатньо натиснути на кнопку і же за кілька секунд власник камери отримає повідомлення. Я не бачу що відбувається далі, але можливо так ми запобігаємо злочину. Таким чином, камера спостереження починає приносити реальну користь вашій безпеці», - пояснює Роберт.

Нині «Інтернет Очі» залучили вже більше 3000 активних користувачів. Найбільш спостережливі та уважні отримують винагороду готівкою щомісяця, відповідно до кількості злочинів, про які вони попередили.

Втім критики, такі к Деніель Гамільтон з організації «Big Brother Watch» каже, що така діяльність є втручанням у приватне життя:

«Нас непокоїть те, що фактично люди тепер можуть зі своїх домівок, підглядати, шпигувати за ні в чому не винними громадянами, які просто займаються шопінгом. Потенційно – це рай для збоченців. Де все дуже неправильно».

Але творець «Інтернет очей» Тоні Морган каже, що його сервіс допомагає покупцям:

«Ці камери все одно є в магазинах. Все що ми робимо, переглядаємо їх зображення. Менше крадіжок – нижча ціна на продукти. Якщо власник не мусить покривати втрати, підвішуючи ціни, він може їх зменшувати».

Глядачам не повідомляють точні адреси магазинів за якими вони спостерігають. Вони також не можуть переглядати зображення з магазинів поблизу себе. Втім суворі закони щодо охорони права на особисте життя в багатьох країнах світу, обмежують поширення «Інтернет очей» на цілий світ.

Тим не менш, Морган щойно домовився про початок роботи в Канаді. Він сподівається, що одного дня «Інтернет очі» працюватимуть в цілому світі разом з цілою армією волонтерів.

«Ми вже є в Європі, в кожній країні ЄС. Наша мета – США. А ще – Аргентина. Ми вже можемо обмінюватись з ними даними», - окреслює перспективи Тоні Морган.

Вже зараз власник крамниці Камлеш Пател радо платить 120 доларів на місяць за послуги «Інтернет очей»:

«Протягом випробовування програми, я багато разів отримував повідомлення завдяки яким ловив крадіїв на гарячому. Декількох навіть судили».

Вже незабаром «Інтернет Очі» дозволять зупиняти злочини за тисячі кілометрів від місця де знаходиться користувач. Технології буквально зменшують світ. Втім такий прогрес примушує замислюватись, що важливіше, безпека чи недоторканість особистого життя.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG