Спеціальні потреби

Міністр оборони США: Відповідь на дії Росії повинна бути як політична, так і військова


Генерал Філіп Брідлав та міністр Ештон Картер на зустрічі у Штутґарді
Генерал Філіп Брідлав та міністр Ештон Картер на зустрічі у Штутґарді

Сполученим Штатам необхідно зробити нові кроки у зв'язку з конфліктом в Україні, оскільки економічні санкції та інші дії західних країн не змусили президента Росії Володимира Путіна змінити свій курс. З такою заявою виступив у п’ятницю міністр оборони США Ештон Картер у Німеччині.

У штаб-квартирі Європейського командування США у Штутґарді, Картер провів зустріч за зачиненими дверима з американськими генералами, послами та іншими лідерами, метою якої було проаналізувати, наскільки ефективні діючі санкції ЄС і США, а також обговорити стратегію НАТО щодо стримування подальшого військового втручання Росії в Україні.

Після зустрічі, Картер заявив, що у Пентагоні дуже уважно спостерігають за ситуацією в Україні і стурбовані найсерйознішим за останні місяці загостренням конфлікту та відновленням бойових дій.

«Очевидно, що санкції вплинули на російську економіку. Однак неочевидно, що цей вплив змусив Путіна змінити свій курс», - поділився своєю думкою Картер, відповідаючи на питання журналістів на борту літака, повертаючись до Вашингтона.

«Є інші речі, які необхідно зробити, враховуючи той факт, що ... Володимир Путін, судячи з усього, не має наміру змінювати свій курс», - сказав Картер, зазначивши, що відповідь має включати в себе і політичний, і військовий аспекти.

Загалом на нараду у Штутґарді зібралося три десятки американських високопосадовців. Серед посадових осіб були посли США в європейських країнах і більшість генералів, які очолюють командування збройних сил Сполучених Штатів у різних регіонах світу. На початку цього року, незабаром після вступу на посаду міністра оборони, Картер провів аналогічну нараду в Кувейті, де було обговорено стратегію Сполучених Штатів на Близькому Сході.

«Ця зустріч покликана дати міністру необхідну інформацію напередодні його першого саміту НАТО, який пройде в кінці червня», – пояснив офіційний представник Пентагону мету переговорів.

XS
SM
MD
LG