Спеціальні потреби

Американські вчені винайшли новий метод боротьби з лейкемією


За прогнозами експертів Американського товариства боротьби з раковими захворюваннями, цього року від різних видів цієї хвороби помре понад 570 тисяч американців. Лікарі та науковці досягли значного поступу у боротьбі з раком і кількість смертельних випадків з кожним роком поступово зменшується. Однак, не достатньо швидко. Можливо вже незабаром сумну статистку вдасться різко скоротити. Дослідники Пенсільванського університету стверджують, що їм вдалося перетворити Т-клітини, які подорожують по кровоносній системі, на убивць злоякісних пухлин.

Науковцям центру вивчення ракових захворювань при Пенсільванському університеті є чому радіти. Після 20 років інтенсивних зусиль їм нарешті вдалося успішно навчити організм людини самостійно лікуватися від раку крові. Учені роками удосконалювали метод, при якому вилучали у хворих Т-клітини, генетично модифікували їх, а відтак підсаджували назад. Досвід показує, перепрограмовані Т-клітини мають унікальну здатність – знаходити і знешкоджувати ракові клітини. Це був смілий експеримент, кажуть дослідники, який приніс приголомшливі результати.

«Дослідження перевищили наші найсміливіші очікування і мрії. А все тому, що вдалося знищити злоякісні пухлини у трьох пацієнтів», – каже голова досліджень Карл Джун.

Троє пацієнтів, на яких посилається вчений, взяли участь у клінічних випробуваннях на пізніх стадіях лейкемії. На цьому етапі вибір лікування у них був дуже обмежений. Дослідники кажуть, що вперше у ході досліджень генетично модифіковані Т-клітини вижили після їх розміщення у середовище ракових клітин. Найбільше вражає те, що клітини-вбивці переслідували інфіковані клітини навіть 6 місяців після процедури підсадки.

«Це не працює на зразок антитіл чи хіміотерапії, де процедуру необхідно постійно повторювати. Це натуральний медикамент, і цей медикамент є продуктом модифікації клітини, який буде зберігатися, ділитися і вбивати ракові пухлини», – каже співавтор досліджень Брюс Лівайн.

У Американському товаристві боротьби з раковими захворюваннями надзвичайно позитивно зустріли результати найновіших досліджень. І негайно ж закликали провести додаткові експерименти.

«Відомо, що перепрограмовані клітини допомагають протягом певного часу, однак вони можуть і завдати шкоди, так що варто дізнатися більше, перш ніж ми зможемо сказати, що це безпечно для лікування пацієнтів з певним типом лейкемії», – зазначає представник Американського товариства боротьби з раковими захворюваннями Лен Ліхтенфельд.

У двох з трьох пацієнтів, задіяних у дослідженні, не залишилося слідів раку крові після Т-клітинного курсу лікування. У третього ще є рак, однак стан пацієнта постійно покращується. Терапія на основі Т-клітин може викликати і побічні ефекти, як наприклад високу температуру, перебій у роботі серця і задишку. Також учені намагаються встановити тривалість ремісії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG