Спеціальні потреби

Канада розглядає санкції до порушників прав людини в Україні – діаспора


حالیہ ہفتوں میں یوکرین کے مشرقی علاقوں میں حکومتی افواج اور باغیوں کے مابین لڑائی میں تیزی آئی ہے۔
حالیہ ہفتوں میں یوکرین کے مشرقی علاقوں میں حکومتی افواج اور باغیوں کے مابین لڑائی میں تیزی آئی ہے۔
Канада глибоко стурбована подіями в Україні і розглядає всі можливі варіанти. Про це заявив прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер, реагуючи на застосування сили до учасників протестів в Україні. Таке формулювання, на думку президента Конгресу українців Канади Павла Ґрода, означає можливе запровадження санкцій до порушників прав людини в Україні. Українське питання раніше цього тижня на надзвичайному засіданні обговорював парламент Канади, де нині живе понад мільйон триста тисяч громадян українського походження. Павло Ґрод розповів Радіо Свобода більше про канадську політику щодо України:

– Всі політичні партії і члени парламенту одноголосно заявили, що вони підтримують Євромайдан і волевиявлення українського народу. Також ця дискусія входила у досить глибокі питання, наприклад, як конкретно Канада може допомогти в процесі євроатлантичної інтеграції України, також захист демократичних і людських прав українців. Члени парламенту також обговорювали і підтримували позицію Конгресу українців Канади, де ми пропонували 9 конкретних дій для канадського уряду.

– Чи в списку заходів, які Ви пропонуєте, є санкції до української влади?

– Є санкції до окремих осіб, які займалися порушенням людських прав. Це не є санкції до України, це не є загальні санкції до цілої влади, це є просто санкції, що будуть застосовані до окремих осіб.

– Наскільки об’єктивно Ви можете оцінювати події в Україні? Минулого тижня Ви були в Україні разом із міністром закордонних справ Канади. Чи Ви мали зустрічі з українськими урядовцями, представниками Партії регіонів? Адже можуть сказати, що Ви стали рупором української опозиції.

– Так, були зустрічі з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою. Очевидно, що ми є свідками, що йдуть серйозні порушення людських прав. Це є дуже явно і очевидно. Просто треба дивитися на засоби масової інформації в Україні.

– Як Ви пропонуєте вирішувати долю Юлії Тимошенко? Про неї на Заході говорять менше останніми днями, але це важливе питання для України. Чи є в Вашому переліку й це?

– Звичайно. Заклики є і від української громади, і від цілого українського співтовариства, включно від Світового конгресу українців, що є на чолі, є постійні заклики, щоб звільнити політичних в’язнів. І це канадський уряд постійно наголошує.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG