Спеціальні потреби

У Камбоджі розпочався процес лідерів «червоних кхмерів»


Буддистські монахи та інші особи слухають перебіг судової справи проти лідерів «червоних кхмерів»
Буддистські монахи та інші особи слухають перебіг судової справи проти лідерів «червоних кхмерів»

Перед судом у Камбоджі з’явилися в понеділок лідери режиму «червоних кхмерів», яких судять за звинуваченням у злочинах проти людства. Процес відбувається перед спеціальним трибуналом з питань воєнних злочинів, який має підтримку ООН. Його було створено для того, щоб продемонструвати незалежність судової системи в країні, яка зазнала глибокого потрясіння з приводу злочинів, що їх вчинило угруповання «червоних кхмерів» наприкінці 1970-х років.

Приблизно 500 людей, багато з яких потерпіли від жорстокого режиму, заповнили судову залу. Четверо підсудних у старшому віці слухали висунуті проти них звинувачення.

На лаві підсудних є номінальний глава держави Кхіеу Сампан, якому 79 років, провідний ідеолог «червоних кхмерів» Нуон Чеа (79), міністр закордонних справ Єнг Сарі (85) та його дружина, яка була міністром соціальної сфери. Всі вони відкинули звинувачення, які включають воєнні злочини, геноцид, релігійне переслідування і тортури.

Лідер «червоних кхмерів» Пол Пот помер у 1998 році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG