Спеціальні потреби

Корупція міських чиновників розслідується у передмісті Лос-Анджелеса


Розслідування корупційної діяльності представників міської влади тривають у кількох містах-сателітах Лос-Анджелеса у Каліфорнії. Увагу правоохоронців привернув той факт, що мер невеличкого містечка Белл встановив собі річну зарплату майже у вісімсот тисяч доларів, а деякі його колеги – у понад чотириста тисяч доларів. При чому Белл – убоге передмістя Лос-Анджелеса, де проживають переважно люди з низьким рівнем прибутків. Сімнадцять відсотків його мешканців перебувають за межею бідності та щотижня вишукуються у довжелезну чергу, аби отримати харчову допомогу. Отже правоохоронці хочуть знати, що змусило мера міста «намалювати» собі майже мільйонну зарплату.

«Ми маємо справу з тим, коли сотні тисяч доларів бюджетних коштів перейшли у приватні руки за дуже підозрілих обставин», - каже Джеррі Браун, генеральний прокурор штату Каліфорнія.

Скандал вибухнув ще у липні цього року після публікації у газеті «Лос-Анджелес Таймс». Журналісти розвідали, що мер містечка Белл встановив собі зарплату у майже 800 тисяч – це у двічі більше, ніж заробляє президент країни Барак Обама. А шеф місцевої поліції отримує 457 тисяч доларів на рік. Дізнавшись про це, розлючені мешканці змусили адміністрацію міста подати у відставку. Але історія на цьому не завершилась. Також стало відомо, що у містечку Белл - найвищі податки на нерухомість в окрузі.

«Вони доводили мешканців міста до банкрутства. Люди не могли сплачувати податки. Ми платимо вдвічі більше, ніж багатії у Беверлі-Гілс», - обурюється діями влади Крістіна Гарсіа, місцевий громадський діяч.

Після скандалу в містечку Белл мешканці прилеглих населених пунктів також почали з більшою увагою стежити за діями місцевих чиновників та навіть відвідувати засідання місцевих рад. І тут також виявилися зловживання. Наразі слідство за звинуваченням у корупції ведеться у містах Вернон та Мейвуд. Домігшись відставки корупціонерів, мешканці на цьому зупинятися не збираються. Вони хочуть, аби їм повернули їхні гроші, а також скасували пожиттєві пенсії, які призначили собі місцеві чиновники. Так мер міста Белл забезпечив себе щорічною пенсією у 600 тисяч доларів, яка має йому виплачуватися до кінця його життя. Втім, керівники пенсійного фонду кажуть, що вони це так не залишать.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG