Спеціальні потреби

У Каліфорнії тестують нову методику видобування нафти


У Каліфорнії тестують нову методику видобування нафти
У Каліфорнії тестують нову методику видобування нафти

Долина Сан Хоакін у Каліфорнії багата на нафтові родовища. Втім деякі із тутешніх свердловин експлуатують вже більше сотні років. Видобуток залишків нафти із таких свердловин – складне технічне завдання. Одна з місцевих компаній використовує для його вирішення сонячну енергію.

Багато компаній використовують гарячу пару для полегшення видобутку в’язкої нафти. Для нагрівання води у цій методиці використовують природний газ.

Компанія «Glass Point Solar» у місті МакКіттрік у Каліфорнії використовує інший, більш екологічний підхід. Саме зараз компанія тестує технологію створення необхідної для видобутку нафти пари за допомогою сонячної енергії.

Віце-президент компанії Джон О’Доннелл каже, що вразливі сонячні панелі, які акумулюють сонячну енергію, захищені спеціальними теплицями:

«Ця труба наді мною насправді чорна, але вона буквально розжарилась до біла. Сонце світить на неї в 100 разів яскравіше, ніж на земну поверхню. Це велике дзеркало спрямовує сонячне світло на цю дводюймову трубу. Вода, яка тече трубою, перетворюється при цьому на пару».

У компанії кажуть, що намагаються не лише зекономити кошти, але і вберегти довкілля. Адже при використанні сонячної енергії довкілля не забруднюється двоокисом вуглецю. Водночас ця система працює лише вдень за наявності сонячного світла. Тому вночі для нагрівання води все ж використовується природний газ.

Тоні Ковчек – професор з Інженерії природних ресурсів у Стенфордському університеті. За його словами, проект використання сонячної енергії для видобутку нафти має кілька серйозних недоліків. Так, сонячні панелі займають дуже значну площу. Окрім того проект повністю залежить від кількості сонячного світла. Система працює лише вдень і не ефективна, якщо небо хмарне. Водночас, Тоні каже, що нова технологія має і переваги:

«Якщо ви маєте тепло, то можете перетворити його на струм, ви можете використати його для нагрівання та видобутку в’язкої нафти. Тож у певному сенсі це досить гнучка енергія. Здавалося б – кому потрібна значна кількість нагрітої води, але в дечому гаряча вода зручніша ніж, наприклад, електрика».

Проект все ще тестується. Технологія, розроблена компанією, використовується у видобутку нафти паралельно із старшими технологіями, які нагадують про себе заіржавілими трубами та свердловинами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG