Спеціальні потреби

США: існують підстави для стурбованості з приводу свободи висловлювань в Україні


Зустріч американських і українських офіційних осіб у Києві
Зустріч американських і українських офіційних осіб у Києві

Уряд Сполучених Штатів буде стежити за відданістю нової української влади принципам свободи слова. Про це заступник державного секретаря з політичних питань Вільям Бернс заявив після зустрічі з керівництвом країни. Він зауважив, що на прохання активістів українських неурядових організацій підняв цю тему під час переговорів із президентом України Віктором Януковичем.

«Я гадаю, що існують підстави для стурбованості з приводу свободи висловлювань в Україні. Янукович зробив кілька важливих заяв про відданість захисту свободи мас-медіа, а також проведення реформ. Ми будемо й надалі дуже наполегливо нагадувати, що заяви повинні перетворитися на реальні дії», - повідомив американський урядовець в інтерв'ю журналістам.

Бернс наголосив, що без вільної преси українській владі буде важко продемонструвати успіхи в подоланні корупції. Оглядачі зауважують, що така занепокоєність станом свободи преси в Україні після приходу до влади Партії регіонів американськими урядовцями висловлюється чи не вперше.

Заступник держсекретаря США також висловив пану Януковичу сподівання, що місцеві вибори в Україні будуть проведені прозоро та демократично. Під час зустрічі із лідером опозиційної партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко Вільям Бернс почув нарікання на «ерозію демократії» та запровадження новою українською владою авторитарних методів управління.

«На мою думку, ми маємо справу зі свідомою політикою нинішнього керівництва держави щодо концентрації необмеженої влади; стимулювання політичної корупції в парламенті і перетворення його на декоративну гілку влади; підпорядкування системи правосуддя виконавчій владі через Вищу раду юстиції, що сповнена конфліктів інтересів і має надзвичайно гіпертрофовані повноваження; обмеження свободи преси і свободи слова; маніпулювання системою кримінального правосуддя та використання Податкової адміністрації, міліції та, особливо, Служби безпеки України для переслідування і репресій проти політичних опонентів з опозиції», - цитує Юлію Тимошенко офіційний сайт БЮТ.

В той же час українські урядовці заявляють про активізацію українсько-американського політичного діалогу на усіх рівнях. Віктор Янукович побачив у візиті заступника держсекретаря США спільну налаштованість двох держав на позитивний діалог.

«Хочу із задоволенням відзначити, що той діалог, який розпочався між Україною та США, поступово активізується. Я рішуче налаштований практично по всіх питаннях, на яких ми робимо наголос – виконувати їх і довести до логічного завершення», - підкреслив Віктор Янукович.

Однак оглядачі нагадують про нещодавну поразку американської компанії «Westinghouse» у тендері на спорудження в Україні потужностей для виробництва палива для атомних станцій та утиски американських зернотрейдерів, які зазнають збитків через перешкоджання українською владою експорту з України закуплених партій пшениці. Дехто вважажає ці події символом певної корекції зовнішньополітичних пріорітетів нової української влади. Попри це, за словами заступника держсекретаря США, Білий Дім налаштований на подальшу конструктивну співпрацю з Україною зокрема в питанні утилізації твердого ракетного палива, яке зберігається в Україні. Найближчим часом в Україну прибуде група американських експертів для обговорення умов відновлення проекту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG