Спеціальні потреби

Бірманські демократи не взяли участі у відкритті сесії парламенту


Сесія бірманського парламенту (нижня палата).
Сесія бірманського парламенту (нижня палата).

У понеділок розпочалася нова сесія бірманського парламенту. Проте новообраний демократичний лідер Аун Сан Су Чжі і 42 законодавці Національної ліги за демократію відмовися взяти участь у сесії з приводу суперечки щодо тексту присяги.

Також у понеділок Європейський Союз тимчасово припинив багаторічні торговельні та економічні санкції проти Бірми у відповідь на політичні реформи у тій країні.

Представники Національної ліги за демократію заявили, що вони не займуть місць у парламенті до часу зміни тексту присяги таким чином, що вони не присягатимуть захищати Конституцію, яка була написана колишньою військовою хунтою. Представник правлячої партії заявив репортерам, що, на його думку, це питання буде полагоджене в найближчому часі.

Демократична опозиція вимагає, щоб присяга була змінена таким способом, щоб законодавці присягали, що вони не «гарантуватимуть», а «шануватимуть» конституцію. Правляча партія поки що відмовилася ввести таку зміну.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG