Спеціальні потреби

Ліберали незадоволені угодою щодо підняття боргового ліміту США


Лідер демократичної меншості у Сенаті Геррі Рід
Лідер демократичної меншості у Сенаті Геррі Рід

Угода, досягнута у неділю ввечері, пропонує серйозні зменшення виплат з федерального бюджету, у першу чергу – скорочення соціальних програм. Цим фактом незадоволені конгресмени-ліберали.

«Угода зі зменшення дефіциту бюджету гротескно несправедлива. Також це – погана економічна політика», – так охарактеризував її сенатор-демократ Берні Сандерс.

«Ми – остання лінія захисту бідних. Ми їх остання надія», – заявив під час зустрічі з віце-президентом США Джозефом Байденом Джессі Джексон Молодший, член Палати представників від Демократичної партії.

«Ми потребуємо інвестицій. У цій угоді немає ні пенні інвестицій», – звернув увагу Пол ДіФезіо, також член Палати представників від Демократичної партії.

Серед тих, хто постраждає, – безробітні. Демократи не змогли продовжити термін виплати допомоги з безробіття. А кількість людей, що опиняться без роботи, кажуть економісти, ймовірно, лише зростатиме. Скорочення уряду та державних програм призведуть до зменшення замовлень для приватних підприємств. Угода також передбачає зменшення фінансування цілої низки соціальних програм – і жодного підняття податків для найбагатших. Економісти кажуть, що це може негативно позначитися на економіці загалом.

«Рейтингові агентства сподівалися побачити збільшення податків, але його немає. Усі скорочення дефіциту – за рахунок зменшення видатків», – говорить голова Відділу маркетингу Національного банку Австралії Нік Парсонс.

Саме на це сподівалася і більшість американців. Згідно з опитуванням CNN, 64% мешканців країни надають перевагу угоді, яка поєднує зменшення видатків зі збільшенням податків. Президент Обама переконує, що так воно і буде – з часом. Про це Білий дім розповів у спеціально підготовленому відеоролику, в якому Барак Обама, зокрема, говорить наступне:

«Остаточне рішення має бути збалансованим. Великі корпорації та найбагатші американці не мають бути виключені з нього».

Угода передбачає створення двопартійного Конгресового комітету, мета якого – знайти шляхи додаткового зменшення дефіциту федерального бюджету на півтори трильйони доларів, у тому числі за рахунок збільшення податків для найбагатших.

Республіканці також мають причини бути незадоволеними. У першу чергу тим, що угода передбачає скорочення витрат на оборону. Бюджет Міністерства оборони був також визначений у якості механізму контролю за виконанням домовленості та, якщо її не буде дотримано, може зазнати ще більших обмежень. Але загалом республіканці більше задоволені результатом переговорів, ніж демократи.

«Ми досягли двох третин скорочень бюджету, з того, чого ми прагнули. Ми не досягли 100%, але це краще, ніж нічого», – підсумував результати переговорів конгресмен-республіканець Пол Раян.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG